Chcesz zaoszczędzić na zakupie opon zimowych? Podpowiadamy jak to zrobić!

Chcesz zaoszczędzić na zakupie opon zimowych? Podpowiadamy jak to zrobić!

Opony zimowe

Podaj dalej

Boom na zakup opon zimowych jeszcze się nie rozpoczął. Ruszy prawdopodobnie pod koniec października, albo w połowie listopada. Wiele zależy tak naprawdę od temperatury na zewnątrz. Co zrobić, żeby zaoszczędzić na zakupie opon zimowych.

Kilka prosty rad zakupowych

Po pierwsze, aby kupić nowe opony zimowe w atrakcyjnej cenie, warto zainteresować się nimi jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Oczywiście najlepszą porą jest wiosna, albo lato. Jednak początek jesieni również nie jest złym okresem na zakup zimowego ogumienia. Kolejna ważna rada to targowanie się. Oczywiście nie zawsze uda się coś ugrać, ale pytając o to sprzedawcy nic nie tracimy.

Fot. pixabay.com

Aby taniej zapłacić za zimowe ogumienie, można zdecydować się na opony – na przykład 2- lub 3-letnie. Nie jest to co prawda to samo co opony z rocznika bieżącego. Jednak jeśli są one dobrze przechowywane to z pewnością posłużą Wam długie lata. Trzeba jednak pogodzić się z tym, że trzeba będzie je wymienić 2- lub 3-lata wcześniej, w zależności od ich roku produkcji. Opłaca się to tylko pod warunkiem, że nie zamierzacie jeździć samochodem 10 lat.

Takich oszczędności nie polecamy

Odradzamy zakupu używanych opon zimowych. Oczywiście będą tańsze od tych nowych. Jednak ogumienie z drugiej ręki w dobrym stanie tak naprawdę i tak jest dość drogie. Większość oferowanych gum na rynku wtórnym jest jednak w słabym stanie. Duża część tak naprawdę nie nadaje się do eksploatacji, a powinna już dawno skończyć na wysypisku śmieci.

Odradzamy też zakup nowych opon nieznanych lub budżetowych producentów. Co prawda, niektóre z nich są w zupełności wystarczające do spokojnej jazdy w trasie czy do ruchu miejskiego. Niestety wiele z nich powoduje wibracje kierownicy i nie odprowadza dobrze wody. Przez to bardzo łatwo wpaść na nich w poślizg.

Tanie opony
Fot. pixabay.com

Oszczędzając na oponach, nie warto decydować się na możliwe najtańsze modele. To szybko się zemści. W rezultacie i trzeba będzie kupić drugi komplet. Takie pomysły to strata czasu i pieniędzy. Coś co na pierwszy rzut oka wydaje się okazją, szybko okazuje się, że wcale takie nie jest. Boleśnie przekonał się o tym niejeden użytkownik samochodu. Tego typu oszczędność niestety zwykle się mszczą. Wydanie nieco więcej zwykle przekłada się na święty spokój i brak problemów.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News