Chcesz obniżyć kredyt na mieszkanie nawet o 60 000 złotych? Wkrótce będzie to możliwe dzięki nowym przepisom!

Chcesz obniżyć kredyt na mieszkanie nawet o 60 000 złotych? Wkrótce będzie to możliwe dzięki nowym przepisom!

dodatek pieniądze na paliwo gaz prąd 200 zł strażak osp dla strażaka świadczenie

Podaj dalej

Ze względu na rosnące ceny mieszkań i raty kredytów, coraz trudniej kupić własne ,,M”. Niestety, dużą część młodych ludzi, albo już ma, albo dopiero będzie miała problem z uzyskaniem kredytu lub jego spłatą. Rządzący planują pewne rozwiązania. Zobacz jakie warunki trzeba będzie spełnić, aby móc obniżyć wartość kredytu.

Jakie przepisy mają pojawić się wkrótce?

Według nowych przepisów – te jeszcze nie weszły w życie, ale jest taki plan – państwo będzie miało gwarantować młodym małżeństwom wkład własny do kredytu na mieszkanie. W przypadku posiadania potomstwa, państwo ma ułatwić obywatelom również spłatę tych zobowiązań. Państwo ma gwarantować maksymalnie 20% kredytu, ale nie więcej niż 100 000 złotych.

Mieszkanie
Fot. pixabay.com

Jakie warunki trzeba będzie spełnić, by móc obniżyć wartość kredytu?

Przede wszystkim, kredyt może być wzięty wyłącznie w naszej rodzimej walucie, czyli w złotówkach. Takie zobowiązanie pieniężne, będzie musiało zostać wzięte na minimum 15 lat. Rządzący planują jeszcze jeden warunek zaciągnięcia takiego kredytu. Mieszkanie powinno się zmieścić w widełkach zamieszczonych w ustawie.

kredyt rata raty rada polityki pieniężnej wzrost cen
fot. pixabay

Od czego będzie zależała wysokość nowej ulgi?

Jeżeli w trakcie spłacania kredytu, w małżeństwie pojawi się drugie, trzecie lub kolejne dziecko. W przypadku pierwszego dziecka, będzie to 20 000 złotych, a w przypadku każdego następnego, kwota ta wzrośnie do 60 000 złotych. Jak będzie to wyglądało w praktyce? Zapewne okaże się już wkrótce po wprowadzeniu nowych przepisów. Jednak, póki co nie wiadomo kiedy dokładnie się to wydarzy.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News