Chcesz kupić Dacię lub inne budżetowe auto? Musisz się pogodzić z tymi wadami!

Chcesz kupić Dacię lub inne budżetowe auto? Musisz się pogodzić z tymi wadami!

Podaj dalej

Chcesz kupić Dacię lub inne budżetowe auta? Zobacz na co musisz przymknąć oko podczas eksploatacji takiego samochodu. Tego typu auta mają swoje mankamenty. W końcu niska cena nie bierze się znikąd.

Chcesz kupić Dacię? Przygotuje się na takie mankamenty!

Przede wszystkim musicie się pogodzić z twardymi plastikami we wnętrzu. Niska cena auta to konieczność przeprowadzenia oszczędności przy produkcji co jest oczywiste. Trzeba się jednak pogodzić z tym, że w Daciach i wielu innych autach budżetowych deska rozdzielcza wykonana jest z twardych plastików i nie są one tak dobrze spasowane jak w droższych modelach. Jesteście skazani też na słabe wygłuszenie.

dacia-sandero-logan-2020
fot. Dacia

Kolejny mankament budżetowych wozów to pewne braki w ergonomii. W większości modeli na przykład uchwyty na kubki są w znacznie mniej wygodnych miejscach niż w samochodach z wyżej półki. Trzeba pogodzić się też z mniejszymi ekranami oraz z bardziej toporną obsługą systemu info-rozrywki. Częściej będzie się przycinał i mniej płynnie chodził. Ekran może być też niezbyt dobrze widoczny w słoneczne dni.

Mało dynamiczne silniki i cienka blacha

Jednostki napędowe w Dacii i innych samochodach budżetowych mają dość małe pojemności i nie należą do zbyt szybkich. Nie chodzi nam tutaj o sportowe osiągi, bo przecież nie można tego wymagać od tanich aut. Jednak podczas jazdy w trasie większość motorów ewidentnie nie daje sobie rady z sprawnym wyprzedaniem. To wozy raczej do wolnej  i spokojnej jazdy. Nagłe manewry również są tutaj niewskazane.

Dacia Duster
fot. Dacia

Decydując się na auto budżetowe trzeba pamiętać również o tym, że większość z nich ma dość cienką blachę i delikatniejszy lakier. Przekłada się to między innymi na fakt, że łatwiej taki samochód uszkodzić podczas nawet niewielkiej stłuczki czy obcierki parkingowej. Cieńsza blacha to też niższy poziom bezpieczeństwa. Wiele budżetowych aut ma słabe noty w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Fot. Dacia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News