Ceny zadbanych egzemplarzy BMW 740i E38 z silnikiem V8 przekroczyły już 100 000 złotych! Szok!

Ceny zadbanych egzemplarzy BMW 740i E38 z silnikiem V8 przekroczyły już 100 000 złotych! Szok!

BMW 7 E38

Podaj dalej

Ceny zadbanych egzemplarzy kultowego BMW Serii 7 E38 z silnikiem V8 z rodziny M62 osiągnęły już bardzo wysoki poziom. Przeglądając polskie aukcje z tym modelem, trafiliśmy na egzemplarz za niecałe 115 000 złotych. Jest zadbany, ale cena szokuje.

W jakim stanie jest auto?

Jak można ocenić na podstawie zdjęć, samochód wygląda naprawdę rewelacyjnie. Zarówno jeśli chodzi o felgi, lakier jak i jego wnętrze. Całość prezentuje się jak nowy samochód. Nic dziwnego. Egzemplarz limuzyny, który znaleźliśmy ma przejechane zaledwie 48 132 km. Pod maską samochodu pracuje 4,4-litrowa jednostka benzynowa o mocy 285 KM. To V8 z prawdziwego zdarzenia.

BMW logo
Fot. pixabay.com

W latach, kiedy ten samochód był produkowany, restrykcje związane z normami spalin nie były jeszcze tak surowe jak są obecnie. Dzięki temu, podczas wciskania pedału gazu w podłogę, można usłyszeć rasowy dźwięk wolnossącej jednostki V8. Obecnie, brzmienie tego typu jednostek jest mocno stłumione prze turbosprężarki oraz filtry GPF.

BMW E38
FOT. BMW

Czy warto kupić taki egzemplarz?

Oczywiście, że tak. Jednak pod warunkiem dokładnej weryfikacji. Nigdy nie wiadomo jakie wady mogą się ujawnić podczas sprawdzania takiego samochodu. Nie ma co oczekiwać, że tak leciwy egzemplarz będzie zupełnie bezobsługowy. Niestety lata robią swoje i tego nie da się oszukać. Jednak, jeśli stać was na utrzymanie V8 to naprawdę będzie to dobra lokata kapitału na przyszłość. Musicie tylko trzymać takie auto przez co najmniej kilka lat. Link do aukcji z samochodem.

Fot. BMW

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News