Ceny tego japońskiego auta przekroczyły racjonalny poziom!

Ceny tego japońskiego auta przekroczyły racjonalny poziom!

nissan_200sx

Podaj dalej

Nissan 200SX S13 to kultowe japońskie auto o dość niewygórowanej mocy. Kiedy jeszcze kilka lat temu samochody te można było kupić za 20 000-30 000 zł, można było mówić o całkiem dobrym stosunku ceny do osiągów. Choć były szybsze wozy w tej cenie, to Nissan bronił się unikatowością. Jednak ostatnio ceny tego modelu ,,wystrzeliły w kosmos.’’

Ile trzeba zapłacić za Nissana 200SX S13?

Obecnie jest to już ponad 70 000 zł. To bardzo duża kwota biorąc uwagę, że auta ten seryjnie nie miały nawet 200 KM, no poza topową wersją. Ta generowała moc 205 KM, co na tle wielu konkurencyjnych sportowych aut wypadało dość blado. Oczywiście, egzemplarze, które znajdziecie na polskich portalach aukcyjnych mają podniesioną moc. Jednak nadal uważamy, że ten samochód nie jest tyle wart.

Dokładając niewiele więcej, można kupić wiele ciekawych i znacznie szybszych samochodów. Choćby takich jak Honda S2000. Może nie będzie to najbardziej zadbany egzemplarz, ale mimo wszystko to zupełnie inna klasa auta. Za taką cenę można już poszukać zadbanego Nissana 350Z czy 370Z lub BMW 335i E90 czy Mercedesa SL 500 R230. Jak widać wybór ciekawych alternatyw jest naprawdę duży.

Skąd tak wysoka cena tego modelu?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Tych samochód już prawie nie ma na rynku. Przeglądając polskie aukcje trafiliśmy na zaledwie dwa egzemplarze takiego Nissana. Im mniejszy wybór, a większy popyt, tym naturalnie wyższa cena. Jeśli liczycie na to, że auta te jeszcze stracą na wartości to możecie się mocno rozczarować. 200SX S13 już nie przybędzie. Co za tym idzie, cena będzie tylko cały czas rosnąć.

Fot. Nissan

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News