Brytyjska policja ma BMW 530d, ale ma zakaz szybkiej jazdy! Dlaczego?

Brytyjska policja ma BMW 530d, ale ma zakaz szybkiej jazdy! Dlaczego?

police

Podaj dalej

Brytyjska policja dysponuje całkiem szybkimi radiowozami. Angielscy funkcjonariusze mają do dyspozycji między innymi BMW 530d z 6-cylindrowym silnikiem Diesla. Wszystko było by fajnie, ale tak właściwie to nie do końca mogą korzystać z ich mocy.

Jak to możliwe?

Niestety 3-litrowe jednostki wysokoprężne BMW miewają problemy z zacierającymi się panewkami. Problem zaczął się w generacji F10. Nie wiemy dokładnie czy we wspomnianych radiowozach chodzi o właśnie tę usterkę. Można jednak przypuszczać, że tak. Jak wynika z prasowych doniesień, w wyniku tej awarii może dojść do zatrzymania auta.

Fot. BMW

Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, policjanci mają zakaz brania udziału tymi autami w pościgach. W internetowych informacjach prasowych co prawda nie ma informacji na temat panewek, ale def acto problem ten jest dobrze znany warsztatom.

BMW logo
Fot. pixabay.com

Na co zwrócić uwagę przy zakupie BMW z 3-litrowym dieslem?

Przede wszystkim trzeba sprawdzić kiedy wymieniany były panewki i łańcuch rozrządu. Warto skontrolować tez w jakim stanie są wtryskiwacze oraz czy samochód miał wymienioną chłodnicę EGR. Ten ostatni problem może doprowadzić nawet do pożaru. Najwięcej problemów przysparza jednostka N57. Szczególnie w modelach produkowanych od 2010 roku.

Fot. pixabay.com, BMW

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News