Bogaty Rosjanin tak driftował swoim BMW M2, że z impetem uderzył w barierę energochłonną

Bogaty Rosjanin tak driftował swoim BMW M2, że z impetem uderzył w barierę energochłonną

BMW M2

Podaj dalej

Auto kanału LIMMA kilka dni temu wrzucił na swój kanał kolejny kontrowersyjny film. Rosjanin driftuje na nim swoim BMW M2. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że robi to na drodze publicznej. Dobrze chociaż, że zdecydował się robić to w miejscu i w godzinach, gdy nie ma tam innych samochodów.

Prawie jak w dobrym filmie

Spore wrażenie robi montaż i bardzo wysoka jakość ujęć. Widać, że filmy na tym kanale nagrywają profesjonaliści. Nie pochwalamy jednak ,,latania bokami’’ na drogach publicznych. Nawet jeśli jest to na odludziu, w teoretycznie bezpiecznych warunkach. Niestety może zdarzyć się tak, że jednak zza zakrętu ktoś wyjedzie lub niespodziewanie pojawi się tam jednak pieszy. Mimo tego, że teoretycznie jest noc lub wczesny ranek i nikogo nie powinno tam być.

M2
Fot. pixabay.com

Do tego typu zabawy najlepiej sprawdzają się tory lub prywatne place. Niestety w wielu państwach ich brakuje. Nie wiemy jak jest z tym w Rosji. Jednak w Polsce przydałoby się znacznie więcej torów i miejsc, gdzie można by się pobawić autem. Niestety, póki co, nie zapowiada się, aby sytuacja ta uległa zmianie. W naszym kraju od lat zamykane są kolejne tory, a na ich miejscu powstają osiedla mieszkalne. Raczej nie ma co liczyć na to, że w najbliższym czasie się to zmieni.

Jakie auto rozbił jeden z ,,bohaterów’’ nagrania?

To BMW M2. Samochód ma 3-litrowy, podwójnie doładowany silnik z 6 cylindrami w rzędzie. Generuje 370 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 465 Nm. Auto rozpędza się do setki w 4,5 s – w przypadku skrzyni manualnej lub w 4,3 s – jeśli samochód jest wyposażony w 7-biegową przekładnię zautomatyzowaną DKG. Prędkość maksymalna M2 została elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Po zdjęciu blokady, samochód rozpędza się do 270 km/h.

W latach 2018-2021 była dostępna jeszcze wzmocniona odmiana M2 Competition z tą samą jednostką, ale podwójnie doładowaną i poddaną modyfikacjom. W tej wersji auto ma 410 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 550 Nm. Ta odmiana osiąga setkę w 4,2-4,4 s – w zależności od skrzynie biegów. Prędkość maksymalna również wynosi tutaj 250 km/h. Po odblokowaniu wzrasta do 280 km/h. Warto wspomnieć o jeszcze mocniejszej odmianie. To BMW M2 CS o mocy 450 KM. Osiąga setkę w 4-4,2 s. Prędkość maksymalna już w serii jest odblokowana i wynosi 280 km/h.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News