BMW M3 E92 o mocy około 650 KM! Ten samochód nawet powyżej 200 km/h gubi trakcję! To prawdziwy postrach Ferrari!

BMW M3 E92 o mocy około 650 KM! Ten samochód nawet powyżej 200 km/h gubi trakcję! To prawdziwy postrach Ferrari!

M3 E92

Podaj dalej

Na kanale AutoTopNL pojawił się film z udziałem BMW M3 E92 z potężną mocą około 650 KM. Auto zostało podrasowane przy użyciu komponentów firmy G-Power. Główny źródłem większej mocy jest jednak kompresor.

BMW M3 E92 szybsze niż kiedykolwiek

Właściciele seryjnych M3-ek E92 muszą pogodzić się z faktem, że na rynku prawie dekady jest już dużo szybsze M3 F80, a ostatnio pojawiło się jeszcze mocniejsze M3 G80. Jednak nie wszystko jeszcze stracone. Można podkręcić moc w swojej starem eMce tak, że będzie ona dużo szybsza od nowszych generacji.

bmw-m3
Fot. pixabay.com

Na taki zabieg zdecydował się właściciel pięknej M3-ki E92, którą możecie zobaczyć na filmie. Aby się przekonać jak taki samochód zachowuje się na autostradzie bez limitów, musicie obejrzeć podlinkowane przez nas wideo. Te osiągi robią potężne wrażenie. Niejeden właściciel Ferrari musiał się o tym boleśnie przekonać.

Takie modyfikacje mają jednak swoją cenę

I nie mamy tutaj na myśli wysokiej ceny części G-Power. To osobna kwestia. Jednak takie modyfikacje znacznie wysilają jednostkę napędową, która nie jest już tak trwała jak w seryjnym aucie. Trzeba liczyć się z tym, że prędzej czy później, czeka nas generalny remont silnika. Kolejna kwestia to nieprzewidywalność prowadzenia. Auto ,,gubi trakcję’’ nawet po przekroczeniu 200 km/h. Daje to potężny zastrzyk adrenaliny, ale też poślizg przy tak dużej prędkość może zostać nieopanowany przez kierowcę. Taka sytuacja z pewnością skończy się tragicznie. Ten samochód wymaga ogromnego szacunku i pokory.

Fot. BMW

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News