BMW M2 Competition kontra nowe BMW M240! Które z aut okaże się szybsze? [WIDEO]

BMW M2 Competition kontra nowe BMW M240! Które z aut okaże się szybsze? [WIDEO]

Pojedynek BMW

Podaj dalej

Całkiem niedawno na rynku pojawiło się nowe BMW Serii 2 w prawie topowe wersji M240. Cały czas jednak czekamy na model M2. Brytyjczycy postanowili sprawdzić jak nowe coupe w prawie najmocniejszej wersji poradzi sobie z flagową odmianą poprzedniej generacji.

Jak wyglądają osiągi tych obydwu aut na papierze?

,,Stare” BMW M2 Competition ma pod maską 3-litrowy, podwójnie doładowany silnik R6 o mocy 410 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to 550 Nm. Dzięki takim parametrom jednostki napędowej, auto rozpędza się do setki w zaledwie 4,2 s. Jego prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Po zdjęciu kagańca, samochód jest w stanie rozpędzić się do 280 km/h.

BMW logo marki
fot. pixabay

Z kolei, M240i ma moc 374 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 500 Nm. Tu również mamy do czynienia z jednostkę 6-cylindrową o pojemności 3,0 l, ale z jedną turbosprężarką. Auto ma napęd 4×4 xDrive, w przeciwieństwie do ,,starego’’ M2, które dysponuje napędem tylko na tylną oś. W tym przypadku, pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu po 4,3 s. Prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Które coupe będzie szybsze?

Różnice w fabrycznych danych są na tyle niewielkie, że ciężko obstawić jednoznacznego zwycięzce. Wiele zależy od sprawności kierowcy. Warto obejrzeć ten zacięty pojedynek i dowiedzieć się, które auto okazało się lepsze. Czy wygrała nowa czy ,,stara” technologia? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie na nagraniu wideo z kanału carwow.

Fot. YouTube/Kanał: carwow, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News