Bezmyślny kierowca wjechał w karetkę na sygnale i spowodował wypadek [wideo]

Bezmyślny kierowca wjechał w karetkę na sygnale i spowodował wypadek [wideo]

Wywrócił karetkę wypadek w Szczecinie

Podaj dalej

Wypadki na Polskich drogach to smutna codzienność. Niestety w wielu przypadkach powodują je brawura, egoizm i niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Duży problemem stanowi też brak wyrozumiałości i empatii dla innych. Winę za to ponosi niejeden kierowca. Podobnie było również i tym razem.

Kierowca, który spowodował wypadek widoczny na filmie nie przepuścił karetki. Nie wiadomo dlaczego jej nie zauważył. Był zajęty rozmową telefoniczną? Jechał pod wpływem środków odurzających? Albo po prostu myślał, że zdąży. To się jednak nie udało przez co z impetem uderzył w karetkę jadącą na sygnałach, która się wywróciła.

Gdzie dokładnie wydarzył się ten wypadek?

Wypadek miał miejsce na zjeździe z Mostu Długiego w Szczecinie. Kierowca jadący karetką zjeżdżał z mostu, a samochód, który uderzył w ambulans przejeżdżał przez skrzyżowanie. Jak widać trzeba mieć oczy dookoła głowy. Szczególnie jeśli słyszymy, że w pobliżu nadjeżdża karetka. Odgłos syren to dla nas wyraźny sygnał, że powinniśmy uważać i rozglądać się skąd jedzie: radiowóz, karetka czy straż pożarna.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News