Auta, których marek najczęściej kontrolują policjanci w Polsce?

Auta, których marek najczęściej kontrolują policjanci w Polsce?

policja mandat mandaty taryfikator wielkopolska

Podaj dalej

Kanał Sierżant Bagieta prowadzony przez policjanta cieszy się na platformie YouTube bardzo dużą popularnością. Prowadzący w filmach porusza wiele ciekawych kwestii związanych z pracą tej służby mundurowej.

Tym razem temat filmu dotyczy motoryzacji!

Zastanawialiście się kiedyś, samochody jakich marek najczęściej policjanci zatrzymują do kontroli? Sierżant Bagieta bardzo dobrze to wytłumaczył. Nie tylko podając konkretnych producentów aut, ale też tłumacząc z czego wynikają częste kontrole drogowe samochodów wymienionych w filmie marek.

Policjant wspomina, że nigdy zatrzymanie samochodu nie jest przypadkowe. Nawet jeśli jeździsz autem marki, które częściej kontroluje policja, ale nie ma ku temu powodu. W takim przypadku, funkcjonariusze wcale nie muszą Cię zatrzymać.

Jakie są najczęstsze powody zatrzymywania aut konkretnych marek?

W zdecydowanej większości przypadków, wynika to z faktu, że samochodów danej marki jest po prostu dużo, a stan spore ilości egzemplarzy pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Niestety, są marki popularne wśród młodych kierowców, którzy nie mają jeszcze odpowiedniej gotówki, aby dobrze o nie dbać. W rezultacie, stanowią one zagrożenie wynikające z niesprawności. To sprawia, że budzą zainteresowanie policji.

Fot. pixabay.com

Nie uwierzysz jak to zobaczysz! Tam stara Mazda przejechała 2 miliony kilometrów!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News