Audi S5 po potężnym tuningu o mocy około 1300 KM! Ten samochód jest w cenie nowej Dacii i został zmodyfikowany w Polsce!

Audi S5 po potężnym tuningu o mocy około 1300 KM! Ten samochód jest w cenie nowej Dacii i został zmodyfikowany w Polsce!

Audi S5 1300 HP

Podaj dalej

Na kanale motoryzacyjnym RedTurbo Channel, pojawił się film z dość nietypowym samochodem sportowym. Chodzi o Audi S5 pierwszej generacji. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że auto zostało podkręcone do około 1300 koni mechanicznych.

Jak wygląda seryjna moc takiego samochodu?

Film dotyczy samochodu sprzed modernizacji. Takie auto ma silnik o pojemności 4,2-litra i seryjnie generuje moc rzędu 354 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to 440 Nm. Co ciekawe, jest to jednostka wolnossąca. Samochód w standardowej specyfikacji rozpędza się do setki w 5,1-5,4 s – w zależności o skrzyni biegów. Jego prędkość maksymalna to 250 km/h. Została ona ograniczona elektronicznie.

Właściciel auta dołożył do jednostki turbosprężarkę i między innymi dzięki temu udało mu się uzyskać tak imponującą moc. Na początku planowana moc auta miała wynosić około 700 KM, jednak dość łatwo udało się osiągnąć znacznie lepszy rezultat. Stąd właściciel zajmujący się tuningowaniem aut poszedł za ciosem i finalnie podrasował swoje S5 do około 1300 KM.

Ile kosztuje takie Audi S5?

Jeżeli chodzi o seryjne takie Audi S5 w wersji sprzed liftingu z silnikiem V8, to wydatek od około 46 000 do 72 000 złotych. Jednak w przypadku modyfikacji takich jak na filmie, może okazać się, że trzeba będzie podwoić wartość samochodu. Jeżeli nie macie własnego warsztatu to taki tuning z pewnością nie będzie tanią inwestycją.

Rozpakował Bugatti za grube miliony! Takiego auta jeszcze nie widziałeś!

Fot. YouTube/Kanał: RedTurbo Channel

ą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News