Audi RS4 B5 – niemiecki klasyk, którego warto kupić!

Audi RS4 B5 – niemiecki klasyk, którego warto kupić!

Audi RS4 B5 – niemiecki klasyk, którego warto kupić!

Podaj dalej

W historii Audi jest wiele ciekawych modeli, ciężko więc wybrać najlepszy. Naszym zdaniem jednym z ciekawszych aut tej niemieckiej marki jest Audi RS4 B5. To pierwsza generacja RS4, następca RS2 z kultowym silnikiem 2.7 BiTurbo.

Co dokładnie znajdziemy pod maską Audi RS4 B5? Jakie ma osiągi?

Samochód dystponuje podwójnie doładowanym silnikiem V6 o mocy 381 KM. Jego maksymalny moment obrotowy wynosi 440 Nm. Auto osiąga pierwszą setkę w 4,9 s. Takie osiągi nawet w dzisiejszych czasach są imponujące, a nie zapominajmy, że samochód zadebiutował na rynku w latach 90.

Jego mocną stroną jest również stały napęd 4×4. To kultowe quattro, które poradzi sobie w każdych warunkach pogodowych. Oprócz tego, że jest szybkie, jest też bardzo praktyczne. Samochód był oferowany tylko w wersji kombi o marketingowej nazwie Avant.

Ile kosztuje takie Audi na rynku aut używanych?

Przeglądając internetowe portale aukcyjne, trafiliśmy tylko na jeden egzemplarz Audi RS4 B5. Samochód został wystawiony za 150 000 złotych. Przypuszczamy, że w Niemczech za takie auto trzeba dać jeszcze więcej. Jednak warto pamiętać o jednym, te samochody będą już tylko zyskiwać na wartości.

fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News