Audi czy BMW, samochód której z tych marek lepiej kupić?

Audi czy BMW, samochód której z tych marek lepiej kupić?

bmw skrzynia biegów automatyczna manualna automat manual

Podaj dalej

Osoby, które szukają niemieckiego auta marki premium, zwykle zastanawiają się czy wybrać BMW czy Audi. Czym różnią się samochody tych obu koncernów? Jakie są zalety i wady zakupu aut jednej i drugiej marki?

Dla kogo jest Audi?

Samochody marki Audi są przede wszystkim dla ludzi, którzy cenią klasyczny design. Nie lubią eksperymentów stylizacyjnych i preferują stonowaną elegancję. Atutem tych samochodów jest również stały napęd 4×4, który występuje w większości modeli. Wyjątkiem są A1/S1, A2, A3/S3, Q2, Q3 oraz TT. W tych autach producent zdecydował się na napęd dołączany ze sprzęgłem Haldex.

Audi logo
Fot. pixabay.com

Jeśli szukacie samochodu, który prowadzi się w dość przewidywalny sposób, to Audi będzie dla Was dobrym wyborem. Dzięki wspomnianemu wyżej napędowi 4×4 czujecie pewność przy pokonywaniu zakrętów oraz w trudnych warunkach pogodowych. Jest bezpiecznie, ale czasem trochę brakuje emocji.

Kto powinien wybrać BMW?

Na pewno osoby, które cenią odważny design. BMW miało i ma w swojej ofercie wiele odważnych modeli takich jak: Seria 5 E60, Seria 6 E63/E64 czy Seria 7 E65/E66. Ekstrawagancko wyglądają również, nowa Seria 4 G22 czy Seria 7 G70.

BMW logo
Fot. pixabay.com

Auta BMW przypadną do gustu również tym, którzy cenią emocje w trakcie jazdy. Większość modeli tej marki ma napęd tylko na tylną oś. Jednak nawet i te z dołączanym napędem na 4 koła wywołują sporo emocji w trakcie jazdy przez lekkie uślizgnięcia tylnej osi. W przypadku mocnych wersji silnikowych z napędem na tył, w trakcie deszczy czy na śniegu, trzeba jednak bardzo uważać. Są emocje, ale kosztem mniej stabilnego zachowania w trudnych warunkach. Jednak fani marki to lubią. Osoby bardziej racjonalne powinny wybrać wersje z napędem na 4 koła xDrive.

fot. pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News