Audi A6 C6 z 3-litrowym dieslem i przebiegiem zaledwie około 113 000 km

Audi A6 C6 z 3-litrowym dieslem i przebiegiem zaledwie około 113 000 km

audi_a6_3.0_tdi

Podaj dalej

Audi A6 C6 od lat cieszy się dużą popularnością na rynku aut używanych. Niestety zdecydowana większość egzemplarzy oferowanych na rynku jest w agonalnym stanie. Samochody te zostały już zajeżdżone do granic możliwości. Użytkownicy często naprawiali je jak najtaniej.

Czy tak mały przebieg w dieslu jest możliwy?

Ten egzemplarz wydaje się być zupełnie inny niż cała reszta. Ma przejechane zaledwie około 113 000 km. To naprawdę symboliczny przebieg jak na auto z silnikiem Diesla. Taka egzemplarze zdarzają się rzadko, ale występują. Brak zużycia widać również po wnętrzu, które jest niemal w perfekcyjnym stanie. Bardzo dobrze wygląda też układ wydechowy. Jak zapewnia sprzedający, przebieg został potwierdzony przez rzeczoznawcę.

audi_a6
Fot. Audi

Ogłoszenie wygląda dość wiarygodnie, a auto wydaje się rzeczywiście mieć tak mały przebieg jak deklaruje sprzedający. Radzimy jednak dobrze sprawdzić ten egzemplarz. Audi A6 C6 ma na tyle dobrze wykonane wnętrze, że nawet przy 300 000 km może wyglądać ono jak nowe. Jednak drobne ślady zużycia będzie już widać. Tutaj fotel kierowcy nie ma nawet najmniejszych zagnieceń. Jedyny widoczny na zdjęciach mankament to małe felgi, które tak naprawdę były oferowane w poprzedniej generacji A6 C5.

A6 C6 z 3-litrowym dieslem ma całkiem przyzwoite osiągi

Audi A6 C6 z silnikiem wysokoprężnym V6 3.0 TDI dysponuje mocą 233 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to 450 Nm. Dzięki temu auto rozpędza się do pierwszej setki w zaledwie 7,3 s. Jego prędkość maksymalna to 250 km/h. Kiedy model ten debiutował z tą jednostką napędową była to jedna z ciekawszych limuzyn z dieslem na rynku. Jeżeli chodzi o mocne silniki wysokoprężne, zawsze BMW, Audi i Mercedes były pod tym względem liderami. Nawet teraz, pomimo że diesle tracą na popularności, da się kupić mocną wersję zasilaną olejem napędowy spod logo tych trzech niemieckich marek.

Audi ma w swoje ofercie nawet usportowione S6 z takim motorem. To prawdziwy ewenement jak na obecne czasu. Jak widać, nadal nie brakuje chętnych na zakup mocnego samochodu z silnikiem Diesla. To ostatnie takie mocne auta zasilane olejem napędowym. Przez wyśrubowane normy emisji spalin wkrótce zniknął z rynku. To samo czeka też niestety silniki benzynowe.

Fot. Audi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News