Amerykański funkcjonariusz policji zrobił sobie zdjęcie z Lechem Wałęsą

Amerykański funkcjonariusz policji zrobił sobie zdjęcie z Lechem Wałęsą

Lech Wałęsa

Podaj dalej

Na facebookowym profilu Connecticut State Police pojawił się dość nietypowy post. Na zdjęciu widać żołnierza z policji stanowej, który zrobił sobie pamiątkową fotografię z naszym byłym prezydentem, Lechem Wałęsą.

Jak doszło do tego spotkania?

Jak wynika z postu, funkcjonariusze zostali wezwani, aby pomóc prezydentowi w naprawie koła z przebitą oponą. Co robił Lech Wałęsa w USA? Jak wynika z opisu pod zdjęciem, odwiedził Stany Zjednoczone w celu omówienia sytuacji ukraińskich uchodźców. Co ciekawe, funkcjonariusz, który przyjechał na miejsce jest z pochodzenia Polakiem.

Żołnierz z policji stanowej wezwał pomoc i finalnie problem udało się rozwiązać, a Lech Wałęsa mógł dalej kontynuować swoją podróż. Nas zaciekawiło jeszcze jakim samochodem podróżował były polski prezydent. Jednak tego nie udało nam się ustalić. To prawdopodobnie auto jednego z amerykańskich producentów, które zostało wypożyczone.

Jakimi autami jeździł Lech Wałęsa?

Widziano go między innymi w Volkswagenie Transporterze T3, w Volvo 940, Seacie Exeo, BMW Serii 7 E65 oraz G11 czy Mercedesie Klasy S W221. Nie wiemy jednak, które z wymienionych aut, naprawdę należały do prezydenta. Wiadomo jednak, że klasyczne Volvo, którym się poruszał, można obecnie oglądać w Muzeum w Otrębusach u Państwa Mikiciuków.

Fot. Facebook/Profil: Connecticut State Police

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News