62-latek przywłaszczył auta warte miliony. Chciał się zabawić przed emeryturą. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

62-latek przywłaszczył auta warte miliony. Chciał się zabawić przed emeryturą. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

62-latek przywłaszczył auta warte miliony

Podaj dalej

Policjanci z warszawskiej dzielnicy Ursus otrzymali zgłodzenie o przywłaszczeniu przez 62-letniego mężczyznę samochodów wartych kilka milionów złotych. Mężczyzna nie chciał zwrócić leasingodawcy samochodów i przez długi czas unikał kontaktu. Wśród aut, jakie przywłaszczył sobie mężczyzna są między innymi takie wozy jak Porsche czy Mercedes.

Jakie dokładnie auta przywłaszczył sobie mężczyzna?

Porsche 911 Turbo S 991 ma pod tylną klapą 6-cylindrowy silnik 3,8 l typu bokser z turbodoładowaniem o mocy 560 KM. Dzięki tak dużej mocy auto rozpędza się do setki w 3,1 s, a jego prędkość maksymalna to 318 km/h. Takie Porsche jest obecnie warte od 600 000 do ponad 900 000 zł w zależności od rocznika, przebiegu i ogólnego stanu. Ten samochód widzicie na zdjęciach zrobionych przez policję. Niestety nie dysponujemy fotografiami innych aut z kolekcji 62-latka. Łączna wartość wozów to blisko 2 298 000 złotych.

62-latek przywłaszczył auta warte miliony
FOT. policja.pl

Oprócz widocznego na zdjęciach Porsche 62-latkowi zarekwirowano również Mercedesa wartego ponad 800 000 zł. Niestety nie wiadomo co to było konkretnie za auto. Oprócz tych dwóch modeli mężczyzna przywłaszczył również dwa kolejne auta warte fortunę. Udało się odzyskać 3 z 4. Nie znamy jednak nawet marek dwóch kolejnych. Ukrywał je w różnych miejscach Warszawy i w jej okolicach. Jeden samochód znaleziono na Wilanowie, inny na dzielnicy Włochy, a kolejny w podwarszawskim Józefowie. Za przywłaszczenie mienia znaczniej wartości 62-latkowi grozi nawet 10 lat więzienia.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News