5 razy przestawiała samochód zanim udało się jej prawidłowo podjechać pod dystrybutor i zatankować [wideo]

5 razy przestawiała samochód zanim udało się jej prawidłowo podjechać pod dystrybutor i zatankować [wideo]

Nieudolne tankowanie

Podaj dalej

Kobieta kierująca Hondą CR-V aż 5-krotnie przestawiała swojego SUV-a zanim prawidłowo udało się jej podjechać pod dystrybutor na stacji paliwowej. Nie zorientowała się, że ma wlew do baku z drugiej strony i cały czas przestawiała auto tak, że wlej paliwa był po zewnętrznej stronie a dystrybutor po wewnętrznej. Jak widać tankowanie bywa problematyczne.

Skąd wiadomo, po której stronie masz wlew paliwa w swoim aucie?

Jeśli i wy zastanawiacie się, z której strony podjechać do dystrybutora. Jeżeli jeździcie różnymi autami to łatwo się pomylić. Jest na to prosty sposób. Producenci samochodów często umieszczają strzałkę obok ikonki dystrybutora paliwa, która znajduje się przy wskaźniku poziomu paliwa. Warto na nią zerknąć zanim wybierzecie właściwy dystrybutor z paliwem i rozpoczniecie tankowanie.

Jeśli przy ikonce wskaźnika poziomu paliwa nie ma strzałki to w niektórych przypadkach można zasugerować się również samą ikonką. Strona, po której jest wąż oznacza, że tam jest wlew paliwa. Niestety nie zawsze to się sprawdza, ale w większości przypadków właśnie tak jest. Jeżeli już podjedziecie do dystrybutora z niewłaściwej strony to zastanówcie się na spokojnie jak przestawić auto, aby stało po właściwej stronie. W niektórych przypadkach starczy wam węża, żeby dociągnąć go do wlewu.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News