30-letnia Skoda jak nowa! Ma przejechane około 2000 km!

30-letnia Skoda jak nowa! Ma przejechane około 2000 km!

Skoda logo

Podaj dalej

Takie egzemplarze 30-letnich aut nie zdarzają się zbyt często, ale nie można powiedzieć, że zupełnie ich nie ma. Ta Skoda Favorit z 1990 roku jest na to najlepszym dowodem. Samochód przejechał zaledwie około 2000 km. Wygląda prawie jak nowy.

To dobry zakup dla kolekcjonerów

Choć duża część kolekcjonerów wybiera głównie topowe, usportowione wersje lub te najbardziej limitowane. To jest też grupa osób, która decyduje się na zakup praktycznie każdego modelu, pod warunkiem, że ma mały przebieg i jest ponadprzeciętnie zadbany. To też dobra strategia zarobkowa. Na takim aucie można sporo zyskać. Jednak trzeba być cierpliwym. Tego typu inwestycje zwracają się zwykle po po latach.

Z drugiej strony na tak zadbany egzemplarza zawsze znajdzie się klient. Nawet jeśli w Polsce nie trafi się osoba zainteresowane kupnem takiego samochodu, to zawsze można szukać potencjalnych klientów w Czechach czy w Niemczech, a także w innych krajach. Kolekcjonerzy są w całej Europie. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zbiera nawet najdziwniejsze modele samochodów.

Skoda Favorit Silnik
Fot. Skoda

Wystawiony egzemplarz Skody Favorit jest w świetnym stanie

Przynajmniej tak sugerują zdjęcia i cena. Auto wystawiono za niecałe 40 000 zł. Podwozie wygląda niemal idealnie. Podobnie jest w przypadku lakieru. Nie widać na nim najmniejszych skaz, zadrapać, ani żadnych innych mankamentów. Jak sugerują zdjęcia. To prawdopodobnie fabryczny lakier. Samochód musiał stać w dobrym, bezpiecznym miejscu.

Każde kolejne zdjęcie to pozytywne zaskoczenie. Środek wystawionej na sprzedaż w Polsce Skody Favorit również wygląda jak nowy. Kierownica jest zupełnie nienaruszona. Podobnie cała deska rozdzielcza. Po plastikach na desce rozdzielczej również nie widać śladów zużycia. Nie naruszył ich również czas. W niektórych auta z wiekiem tego typu elementy żółkną lub nawet pękają.

Skoda Favorit
Fot. Skoda

W rewelacyjnej kondycji są również fotele w samochodzie. I to zarówno te z przodu jak i tylna kanapa. To auto wygląda jakby wczoraj wyjechało z fabryki. Rewelacyjnie wygląda również komora silnika, gdzie znajduje się 58-konny 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,2 l. Link do aukcji znajdziecie klikając tutaj. Tam możecie dokładnie obejrzeć samochód z każdej strony. Naprawdę warto zobaczyć ten egzemplarz.

Fot. pixabay.com, Skoda

Przeczytaj również