28-letnie Audi z przebiegiem 76 000 km! To ostatnie takie sztuki tego klasyka!

28-letnie Audi z przebiegiem 76 000 km! To ostatnie takie sztuki tego klasyka!

Audi 80

Podaj dalej

Jeszcze 10 czy 15 lat temu na polskich ulicach aż roiło się od Audi 80. Z pewnością było to jedno z najchętniej kupowanych aut na rynku wtórnym. Obecnie takich samochodów zostało naprawdę niewiele. Z roku na rok większość z nich kończy na złomowisku. To ostatnia chwila na zakup zadbanego egzemplarza.

Charakterystyka egzemplarza, który znaleźliśmy

Na jednym z większym portali aukcyjnych (link) wystawiono bardzo zadbane Audi 80. Oczywiście nie można pochopnie oceniać tego egzemplarza po samych zdjęcia. Jednak sugerują one, że auto jest naprawdę zadbane. Sztuka, która możecie zobaczyć po wejściu w wyżej zamieszczony link pochodzi z 1993 roku. Jego przebieg to symboliczne 76 000 km. Znalezienie tak leciwego samochodu z tak symbolicznym ,,nalotem’’ to nie lata wyzwanie. Jednak, jeśli ktoś szuka takiego egzemplarza to na pewno go znajdzie. Musi mieć tylko odpowiednią ilość gotówki.

Audi 80 B4
Fot. Audi

Pod maską auta pracuje 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 90 KM. Jak na dzisiejsze standardy taka moc nie zachwyca. Równie słaby jest sprint od zera do setki, który wynosi aż 12,4 s. Jego prędkość maksymalna to 182 km/h. Jednak nie można odmówić mu niezawodności. Wiele współczesnych silników nawet nie dobije do tak dużego przebiegu jaki będzie w stanie zrobić ten samochód.

Co sugeruje niewielki przebieg auta?

Na pewno stan wnętrza. Jak widać na zdjęcia koło kierownicy ma jeszcze oryginalne karbowanie. Jeżeli samochód miał być dużo większy przebieg to koło kierownicy byłoby praktycznie gładkie. Oczywiście można ją wymienić, jednak znalezienie takiego elementu w dobrym stanie graniczy z cudem, a zakup części w ASO jest po prostu nieopłacalny. W równie świetnym stanie są fotele w aucie. Tu również wymiana czy nawet obszycie po prostu się nie kalkuluje.

Audi 80 i A4 B8
Fot. Audi

Lakier również prezentuje się bardzo dobrze. Co prawda patrząc na prawą stronę auta ma się wrażenie, że przednie drzwi mają nieco inny odcień. Jednak może być to kwestia padającego światła. Jeśli jednak nawet tak jest to nie przekreśla to tego egzemplarza. Po tylu latach drobne obcierki czy kolizje mogły się przecież wydarzyć. Auto wyceniono na 11 900 zł. Jeżeli stan faktyczny odpowiada opisowi i zdjęciom to cena za taki egzemplarz Audi 80 wydaje się uczciwa.

Fot. Audi

Przeczytaj również