22-latek uciekał przed policją Audi Q7 przez polskie wsie i miasteczka! Zatrzymał się na drzewie! [WIDEO]

22-latek uciekał przed policją Audi Q7 przez polskie wsie i miasteczka! Zatrzymał się na drzewie! [WIDEO]

Audi znaczek

Podaj dalej

22-latek uciekał Audi Q7 przed policją. Na drogach, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h, jechał 150 km/h. W trakcie jazdy wykonywał wiele niebezpiecznych manewrów. Auta jadące z naprzeciwka musiały mu zjeżdżać z drogi.

Dlaczego młody kierowca uciekał przed policją?

Tego niestety nie wiadomo. Powodów w takiej sytuacji zwykle jest kilka. Część kierowców ucieka dlatego, że zabrano im uprawnienia do kierowania samochodem. Z kolei, inni nie zatrzymują się do policyjnej kontroli z powodu jazdy pod wpływem alkoholu. Boją się, że trafią za kratki. Są również tacy, którzy uciekają przez policją, bo mają na koncie przestępstwa i wisi nad nimi widmo wyroku sądowego.

Jaki powód ucieczki by nie był jedno jest jednak pewne. W zdecydowanej większości przypadków osoba, która nie zatrzymała się do policyjnej kontroli i tak zostaje złapana. Nieliczni, którym uda się uciec, zwykle trafiają do więzienia po kilku dniach czy miesiącach. Marginalnej ilości udaje się ukrywać przed stróżami prawa latami.

Uciekinierzy narażają innych uczestników ruchu drogowego

Celem uciekinierów jest zostawić za sobą policję i to niestety często za wszelką cenę. W rezultacie pościg często kończy się spektakularnym wypadkiem. Tak było również i tym razem. Młody kierowca Audi Q7 z ogromną siłą uderzył w drzewo. Nie wiem w jakim stanie wyszedł z tego wypadku. Spotykane są również sytuację, w których przez brawurę i bezmyślność uciekającego cierpią lub nawet giną niewinni ludzie.

Jak zachować się, gdy widzimy uciekiniera?

Na pewno nie warto gonić go na własną rękę, ani tamować mu drogi. Zdeterminowany przestępca stratuje wszystko co spotka na swojej drodze. Zdecydowanie najbezpieczniejszą metodą jest ustąpienie mu drogi, a nawet zjechanie na pobocze. Dlaczego? Uciekający może wykonywać na drodze niebezpieczne manewry. Jest to konieczne, aby samemu nie stać się ofiarą wypadku czy kolizji. Nie wiemy do czego zdolny jest taki przestępca i jak zachowa się w danej sytuacji.

Policja
Fot. pixabay.com

Na szczęście tego typu sytuacje zdarzają się na drogach coraz rzadziej. Jednak warto pamiętać o tym, aby w takich przypadkach zachować zimną krew i nie ulegać emocjom. Tylko w taki sposób uda się uniknąć wypadku lub kolizji z samochodem uciekającego.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również