Abarth Days 2018 czyli 7 zlotów dla fanów marki z logo Skorpiona

Abarth Days 2018 czyli 7 zlotów dla fanów marki z logo Skorpiona

Abarth Days 2018 czyli 7 zlotów dla fanów marki z logo Skorpiona

Podaj dalej

W tym roku przewidzianych jest siedem europejskich spotkań na siedmiu torach, w ramach największego zlotu przeznaczonego dla fanów marki Abarth.

Pierwsze spotkanie odbyło się 5 maja w Austrii a program spotkań przewiduje następne aż do końca września. Tegoroczna trasa zapowiada się bardzo ciekawie. 100 000 członków Scorpionship, którzy już w zeszłym roku odwiedzili Abarth Days 2017, ponownie spotka się w kolejnych etapach nowej edycji trasy 2018, by przeżyć dzień pod hasłem rozrywki i adrenaliny.

Na każdym torze będą ustawione specjalne stoiska z ekspozycją akcesoriów aktualnej gamy Abartha oraz fantastyczne zabytkowe samochody wyścigowe, które zapisały się w historii motoryzacji, dzięki geniuszowi Karla Abartha, którego pasją były wyścigi i ciągła praca, by uzyskać jak najlepsze osiągi również samochodów z seryjnej produkcji. Jego celem było przekształcenie normalnych samochodów w coś wyjątkowego.

W strefach rozrywki przygotowanych dla fanów Abartha w każdym wieku, można będzie wziąć udział w wielu atrakcjach zaplanowanych na czas trwania imprezy. Jedną z najbardziej emocjonujących będzie możliwość wcielenia się w rolę pilota, spełniającego kluczowe zadanie podczas rajdów, można będzie usiąść na jego miejscu i w towarzystwie zawodowego kierowcy przetestować osiągi niezwykłego Abartha 124 rally. Ponadto, wszyscy, którzy przyjadą na zlot swoim Abarthem, będą go mogli przetestować na torze, kupując wcześniej na stronie odpowiedni bilet.

Kalendarz 2018:

  • 5 maja – Salzburgring (Austria)
  • 2 czerwca – Ouest Parisien (Francja)
  • 23 czerwca – Tor Vasco Sameiro (Portugalia)
  • 30 czerwca – Rockingham Motor Speedway (Wielka Brytania)
  • 30 czerwca – Ascari Circuit – Malaga (Hiszpania)
  • Sierpień – Baden Airpak (Niemcy)
  • Wrzesień – Tor Varano de’Melegari (Włochy)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News