Emocjonująca walka w Olsztynie

Emocjonująca walka w Olsztynie

Podaj dalej

Druga runda ORLEN Motocrossowych Mistrzostw Polski (MX MP) odbyła się w stolicy Warmii i Mazur w ostatni weekend maja. Na torze Motoklubu Olsztyn zobaczyliśmy najlepszych riderów walczących o cenne punkty, wśród których nie zabrakło oczywiście zawodników Akademii ORLEN Team.

Po udanym rozpoczęciu sezonu w Sobieńczycach cała stawka ORLEN MX MP przeniosła się na malowniczą Warmię i Mazury, a na starcie 2. rundy zameldowało się aż 232 zawodników! Rywalizacja została podzielona na dwa dni.

W sobotę do walki przystąpiły cztery klasy: MX 85, MX Kobiet, MX 125 oraz królewska klasa MX Open. Najszybszy w „osiemdziesiątkach” okazał się być podopieczny Akademii ORLEN Team Wiktor Małecki, który wygrał oba sobotnie wyścigi.

Wśród kobiet najlepiej z twardym olsztyńskim torem poradziła sobie Wiktoria Garbowska, a w klasie MX 125 pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Cezary Lewko, kolejny z utalentowanych zawodników Akademii ORLEN Team. W widowiskowej kategorii MX Open efektowne zwycięstwo odniósł Karol Kruszyński przed Karolem Kędzierskim i Jakubem Barczewskim z Akademii ORLEN Team.

Drugi dzień na torze w Olsztynie sprostał oczekiwaniom fanów. Po sobotnich widowiskowych bojdach tym razem kibice mogli podziwiać walkę w klasach MX Masters, MX 65 i MX2. W stawce najbardziej doświadczonych riderów wygrał Jacek Lonka przed Jackiem Olszewskim i Waldemarem Lonką.

Z kolei wśród najmłodszych bezkonkurencyjny okazał się podopieczny Akademii ORLEN Team – Maks Chwalik.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News