84-latek w Polonezie wjechał w kobietę, jakby nie było jej na przejściu [wideo]

84-latek w Polonezie wjechał w kobietę, jakby nie było jej na przejściu [wideo]

Podaj dalej

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Świebodzinie, gdzie 84-letni kierujący Polonezem potrącił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Na szczęście nic jej się nie stało. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W poniedziałek (4 października) na jednym z przejść dla pieszych doszło do zdarzenia drogowego. Szczęśliwie, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednakże pokazuje ono jak nie wiele potrzeba, aby do takich sytuacji doszło. Doskonale widoczna piesza, niosąca rzucający się w oczy czerwony parasol, w dobrych warunkach atmosferycznych będąc już w połowie przejścia, została potrącona przez samochód.

Prowadzący pojazd mężczyzna po prostu wjechał w idącą kobietę, jakby nie było jej na przejściu. Pojazd prowadził 84-latek. W trakcie wykonywanych czynności policjanci postanowili odstąpić od ukarania mężczyzny mandatem karnym. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy oraz skierowano wobec niego wniosek o ukaranie do sądu. Po raz kolejny zatem powraca ważne pytanie. Od jakiego wieku powinno wprowadzić się obowiązkowe badania lekarskie dla kierowców?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News