78 zgłoszeń na Rajd Niemiec

78 zgłoszeń na Rajd Niemiec

Podaj dalej

Już za blisko dwa tygodnie rozpocznie się 9. runda tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata – 33. Rajd Niemiec. Na liście zgłoszeń widnieje 78 załóg, w tym 17 samochodów WRC. Robert Kubica i Maciek Szczepaniak wystartują z numerem 14, a drugi z naszych reprezentantów Hubert Ptaszek z Kamilem Kozdroniem pojadą Fiestą R2 oznaczoną numerem 126.

fot. Red Bull
fot. Red Bull

Po raz kolejny w tym roku Hyundai wystawi w WRC cztery samochody, za których kierownicami zasiądą Thierry Neuville, Dani Sordo, Hayden Paddon i Kevin Abbring. Swój debiut w samochodzie WRC zaliczy Stephane Lefebvre, który jest zgłoszony z numerem 12. przez fabryczny zespół Citroena. Do rywalizacji w ‘wurcu’ powróci też Jarosław Melicharek, który poprowadzi Forda Fiestę z numerem 22.

W WRC 2, w którym napłynęło 18 zgłoszeń, również nie zabraknie nowości – Nasser al-Attiyah na niemieckich asfaltach przesiądzie się do Skody Fabii R5 i dołączy do Lappiego, Kopeckiego, Kremera i Kreima. Swój start zapowiedział także znany polskim kibicom Bryan Bouffier, który prywatnie wystawi Peugeota 208 T16 poza WRC 2.

Rajd Niemiec stanowi również trzecią rundę tegorocznego FIA R-GT Cup, w którym o zwycięstwo za kierownicami Porsche 911 GT3 powalczą Francois Delecour oraz Romain Dumas.

Pełna lista zgłoszeń znajduje się tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News