Zespół Interia Team po kwalifikacjach do Skoda Octavia Cup 2016

Zespół Interia Team po kwalifikacjach do Skoda Octavia Cup 2016

Podaj dalej

Zespół Interia Team ma za sobą kwalifikacje do pierwszej rundy Skoda Octavia Cup 2016. Adam Rzepecki wywalczył piąte pole startowe, Tomek Rzepecki ustawi swoje auto w następnej linii (P7). Piątkowy 25-minutowy wyścig rozpocznie się o godzinie 14:10.

InteriaTeam_info01

– Zdecydowanie mogę uznać dzisiejsze kwalifikacje za bardzo udane – powiedział Adam Rzepecki. – Przez chwilę byłem czwarty, ale ostatecznie czasówkę do pierwszej rundy zakończyłem z piątym czasem. Piąte pole startowe to bardzo dobry wynik, bo nie mieliśmy zbyt wiele czasu na poznanie nowego auta. Przed dzisiejszymi jazdami byłem bardzo ciekawy jak wypadnie porównanie do Volkswagena Golfa, którym startowałem w ubiegłym roku. Mimo, że jest to ten sam silnik, ta sama skrzynia biegów, to jednak Octavia jest zdecydowanie szybszym autem a to ze względu na niższą wagę. Zupełnie inna jest również charakterystyka zawieszenia i zachowanie auta, które po części wynikają z tego, że Skoda jest po prostu dłuższa.

InteriaTeam_info02

– Z kwalifikacji jestem zadowolony, zważywszy na to, że do Skody Octavii przesiadłem się z dużo wolniejszego samochodu, na dodatek z inną skrzynią biegów – mówił po czasówce Tomasz Rzepecki. – Siódmy czas to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę moje doświadczenie. Mogłoby być lepiej, gdybym wykorzystał nowe opony, ale w związku z pucharowymi limitami ilości dostępnego ogumienia, postanowiliśmy zachować je na jutrzejszy wyścig. Do piątkowego biegu będę ruszał z czwartej linii, więc pozycja do ataku na wyższe miejsca jest bardzo dobra.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News