Azcona i Antunes najszybsi w SEAT Leon Eurocup

Azcona i Antunes najszybsi w SEAT Leon Eurocup

Podaj dalej

Mikel Azcona i Jimmy Antunes odnotowują najlepsze czasy odpowiednio w pierwszej i drugiej sesji treningowej przed inauguracyjną rundą SEAT Leon Eurocup na portugalskim obiekcie Estoril.

fot. SEAT
fot. SEAT

Tor oczywiście przez cały dzień był suchy, bowiem w Portugalii panowała dziś iście wakacyjna pogoda. Zawodnicy ochoczo przystąpili do treningowych przejazdów i już od pierwszych minut zielonej flagi na torze był duży ruch.

Pierwsza sesja zdominowana została przez kierowców PCR Sport – Mikela Azconę oraz Mauricio Hernandeza. Czołową trójkę uzupełnił Alex Morgan z Wolf-Power Racing. O wysokim i wyrównanym poziomie może świadczyć fakt, że aż ośmiu najszybszych zawodników zmieściło się w różnicy czasowej mniejszej niż 1 sekunda.

Najszybsza kobieta w sezonie 2015, Lucile Cypriano, rozpoczęła weekend od ostatniego miejsca w czołowej dziesiątce.

W drugiej sesji treningowej najszybszy okazał się Jimmy Antunes, jednak jego czas był gorszy o prawie 0,4 sekundy od czasu Azcony. Niemniej jednak Szwajcar pokonał Nielsa Langevalda i Juliena Briche o kolejne 0,5 sekundy.

15 zawodników SEAT Leon Eurocup rozpocznie rywalizację w sesji kwalifikacyjnej jutro o godzinie 8:30, natomiast pierwszy wyścig zaplanowany na 15 okrążeń odbędzie się o 13:15.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News