Grzyb rozdaje karty

Grzyb rozdaje karty

Podaj dalej

Grzegorz Grzyb prowadzi po pierwszym dniu Rajdu Świdnickiego. Pierwszą trójkę uzupełniają Filip Nivette i Tomek Kuchar. Wśród samochodów przednionapędowych najszybszy jest Jan Chmielewski. 

Zrzut ekranu 2015-04-25 o 20.17.33

Pierwszy odcinek specjalny drugiej pętli wygrał FilipNivette. Powracający do rajdów warszawiak okazał się szybszy od Tomka Kuchara o zaledwie 0, 3 sekundy. Łącznie pierwsza czwórka uzupełniona przez Grzegorza Grzyba i Łukasza Habaja zmieściła się w 1,4 sekund.

W Open N po rozwiązaniu problemów technicznych ponownie najszybszy był Mariusz Stec, który wyprzedził Damiana Łatę o 1 sekundę.

Dariusz Poloński wykorzystał na trzeciej próbie słabszy czas Radka Typy i awansował na pozycję lidera w ośce. Straty skutecznie odrabiał Janek Chmielewski, który był najszybszy na OS 3.

fot. Tomasz Macherzyński
fot. Tomasz Macherzyński

Ostatni dzisiejszy oes zdominował Grzegorz Grzyb, który powiększył swoją przewagę nad Filipem Nivettem do 9,5 sekund. Na OS 4 wicelider rajdu uzyskał dopiero 5. czas, co wykorzystał Tomek Kuchar, tracący przed jutrzejszymi odcinkami specjalnymi tylko 0,7 sekundy do 2. pozycji.  Czwarte miejsce zajmuje Tomek Kasperczyk naciskany przez Maćka Oleksowicza, któremu do młodego kierowcy brakuje tylko 2,3 sekundy.

Mariusz Stec pomimo ambitnej pogoni i wygrania kolejnego oesu nie liczy się w walce o zwycięstwo w Open N. Po pierwszym dniu prowadzi Damian Łata przed Marcinem Gagackim. W Open 2WD na czele znajduje się Virnik.

Natomiast w ośce wszystko wróciło do normy i Janek Chmielewski został liderem po OS 4. Tuż za nim plasuje się Dariusz Poloński i Radek Typa, którzy są przy okazji liderami klasy 4.

 

Zdjęcie tytułowe autorstwa: Dawida Kowalskiego https://www.facebook.com/dawidkowalskiphotography

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News