47. Rajd Świdnicki-Krause - rajdowy początek sezonu w RSMP na dziewięć taktów

47. Rajd Świdnicki-Krause - rajdowy początek sezonu w RSMP na dziewięć taktów

73 interakcje

Podaj dalej

Tradycyjnie otwierający zmagania w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski – Rajd Świdnicki-Krause będzie liczył 119,1 km oesowych, podzielonych na dziewięć prób. Start honorowy 27 kwietnia, meta 28-ego na rynku w Świdnicy.

Sobota późnym popołudniem

Pierwszy etap pierwszej rundy RŚMP zapowiada się na późne popołudnie. Tradycyjnie załogi rozpoczną sezon od super-oesu na ulicach Świdnicy, następnie rozpoczną wspinaczkę od Rościszowa, kończąc kultowym spadaniem z przełęczy na wysokości Glinna, bezpośrednio do Walimia. Całość odcinka mierzy 8,40 km. Po tym ponownie spróbują poprawić czasy przejazdów w Świdnicy.

Niedziela 2×3

Dwie pętle, trzy odcinki. Na taki schemat zdecydowali się organizatorzy 47. Rajdu Świdnickiego-Krause na drugi dzień rywalizacji. Po kolei zawodnicy pojadą na: Kamionki-Walim, Wolibórz-Jodłownik i Walim-Zagórze. Power Stage to ostatni oes w tegorocznej edycji imprezy.

Shakedown

O poranku w sobotę zaplanowano odcinek testowy, który już tradycyjnie poprowadzono od przełęczy Walimskiej w dół do samej miejscowości a również tradycyjnie ceremonia start/meta odbędzie się na świdnickim rynku. Strefa serwisowa obok hali sportowej i świdnickiego lodowiska. Tradycyjnie.

Ostatecznej listy zgłoszeń możemy spodziewać się 17 kwietnia. Organizator AK Świdnicki przewidział dwa terminy zgłoszeń dla załóg: 10 i 13 kwietnia. Biuro Prasowe znajdować się będzie dokładnie w tym samym miejscu, czyli przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świdnicy, ul. Śląska 35.

Informacja dla przedstawicieli mediów – termin wysyłania wniosków akredytacyjnych mija 20.04.2019.

HARMONOGRAM RAJDU >>>

MAPY >>>

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News