400-konny Volkswagen Golf R jednak pojawi się na rynku?

400-konny Volkswagen Golf R jednak pojawi się na rynku?

Podaj dalej

Volkswagen Golf R z 400 KM wydawał się bardzo ciekawą koncepcją, która nie doczekała się realizacji. Najnowsze plotki mówią o tym, że Audi RS 3 może faktycznie doczekać się konkurenta.

Koncept Golfa R został pokazany w 2014 roku. Jednak z wielu względów plany produkcji samochodu legły w gruzach. W dużym stopniu przyczyniła się do tego afera spalinowa, która kosztowała Volkswagena prawdziwe krocie. Teraz jednak mglista wizja może stać się faktem.

Autocar poinformował w ostatni piątek, że model Golf R Plus oparty na Golfie nowej generacji ma poparcie prezesa Volkswagena, Herberta Diessa. Samochód miałby nawiązywać do koncepcji z 2014 roku, co jest dosyć oczywiste. Jedno ze źródeł twierdzi nawet, że Golf R Plus doczekał się już swojej makiety projektowej. Podobno w porównaniu do konceptu sprzed 5 lat makieta ma bardziej agresywny styl i szersze nadkola.

Gdyby Golf R Plus trafił na rynek to mógłby się okazać realną konkurencją dla Audi RS 3 czy Mercedesa AMG A45. Przypomnimy, że nowy Golf ma pojawić się początkiem przyszłego roku. Zatem jeśli odmiana R Plus faktycznie powstanie, to powinna się pojawić krótko później.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News