3 ulubione sporty motorowe polskich kibiców

3 ulubione sporty motorowe polskich kibiców

Rally competition

Podaj dalej

Sport jest ważną częścią życia polskiego społeczeństwa. Nie dziwi więc fakt, że niemal każda dyscyplina cieszy się w naszym kraju sporą popularnością. Szczególną sympatią fanów znad Wisły cieszą się sporty motorowe, które przyprawiają o sporą dawkę adrenaliny. Transmisje z najważniejszych imprez w świecie motorsportu śledzą miliony, a równie wiele kibiców pojawia się na trybunach czy przy trasach rajdowych. Zatem które dyscypliny najbardziej elektryzują naszych rodaków? Podpowiadamy.

Ulubione motorsporty Polaków – Formuła 1

Formuła 1 to najbardziej prestiżowy cykl międzynarodowych wyścigów samochodowych, który cieszy się ogromną popularnością i to niezależnie od szerokości geograficznej. Nie jest jednak tajemnicą, że większość kierowców dostających angaż w najlepszych stajniach pochodzi z Europy, a na naszym kontynencie odbywa się najwięcej wyścigów F1. Fenomen tego motorsportu dotarł również do Polski, a to wszystko za sprawą naszego kierowcy, który przez kilka sezonów zasiadał za kierownicą bolidu i odnosił znaczące sukcesy. Wielokrotnie stawał na podium, a jego najlepszym rezultatem jest zwycięstwo na kanadyjskiej ziemi. Choć obecnie próżno szukać polskiego kierowcy w stawce najlepszych, to transmisje telewizyjne śledzi średnio kilkaset tysięcy osób.

Ulubione motorsporty Polaków – żużel

Żużel to dyscyplina, w której polscy zawodnicy stanowią trzon światowej czołówki. Na naszych torach odbywają się najważniejsze imprezy w świecie tej dyscypliny motorsportu, a stadiony niejednokrotnie wypełnione są aż po same brzegi. Ranga zawodów nie ma tutaj większego znaczenia – ryk silników motocykli ścigających się na żużlu przyciąga wielotysięczne widownie, a jeszcze więcej przed ekrany telewizorów. Nie bez znaczenia okazują się sukcesy naszych reprezentantów, którzy co roku na arenie międzynarodowej walczą o najwyższe laury – ku uciesze polskich kibiców, z powodzeniem.

Ulubione motorsporty Polaków – rajdy samochodowe

W rajdach samochodowych posiadamy wielkie tradycyjne, co nie mogło zostać bez wpływu na ogromną popularność tego motorsportu w naszym kraju, co potwierdzają przedstawiciele takich firm jak legalne zakłady bukmacherskie. Imprezą, która cieszy się największym zainteresowaniem fanów jest Rajd Dakar, czyli najbardziej ekstremalna impreza w świecie sportów motorowych. Polscy rajdowcy odnoszą w niej spore sukcesy i to niezależnie od kategorii. Nie zawodzą nas kierowcy samochodów, quadowcy, motocykliści, a coraz więcej mówi się również o załogach ciężarówek. Przy okazji rajdów nie można także zapomnieć o tych z serii WRC, czyli corocznego cyklu mistrzowskiego o tytuły rajdowego mistrza świata kierowców.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News