3. runda Oponeo Rallycross - święto motorsportu

3. runda Oponeo Rallycross - święto motorsportu

Podaj dalej


5

W niedzielę 22 maja na torze przy ulicy Bielańskiej w Toruniu zostały rozegrane kolejne zawody pod szyldem Oponeo Rallycross 2016.

Zobacz kto tym razem pokonał konkurentów i zbliżył się do zwycięstwa w całym cyklu. Na toruńskim torze Oponeo Motopark odbyło się prawdziwe święto motorsportu. Trzecia runda cyklu Oponeo Rallycross 2016 (Pucharu Polski i Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego) była dodatkowo połączona z 2. rundą Mistrzostw Polski w Rallycrossie, 1. rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego PZM w Rallycrossie oraz 1. rundą Pucharu Polski Junior Buggy. Kibice nie mogli więc narzekać na nudę.

Ostra walka w finale SuperCars Marcin Gagacki (Mitsubishi Lancer) w finale SuperCars stoczył niezwykle zaciętą walkę z Robertem Czarneckim (także Lancer). Przez wszystkie okrążenia zawodnicy jechali niemal zderzak w zderzak. Nie odpuszczał także Tomasz Kuchar w Subaru RX. Przetasowania w czołówce trwały przez większość wyścigu. Ostatecznie pierwsza trójka przekroczyła linię mety niemal jednocześnie. Rozstrzygnięcie nastąpiło na ostatnich metrach po skutecznym ataku Gacka. W efekcie Robert Czarnecki wypadł z toru i na metę wjechał kręcąc efektowne „bączki”. Tuż za Gagackim i Czarneckim finał ukończył Tomasz Kuchar. Manewr Gacka okazał się mistrzowskim posunięciem i dał mu zwycięstwo. Warto także wspomnieć, że pierwszy lider, Paweł Hankiewicz w Skodzie Fabii zbyt wcześnie wjechał na Joker Lapa i utracił prowadzenie w biegu. W poprzedniej rundzie zwycięstwo odniósł właśnie Tomasz Kuchar, który wyprzedził Marcina Gagackiego i Dariusza Topolewskiego. Wyniki poszczególnych rund Oponeo Rallycross pokazują, że walka o wygraną w całym cyklu będzie trwała do samego końca.

7

Rozstrzygnięcia w pozostałych klasach W BMW E36 na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Struensee, który odegrał się za 4. miejsce w poprzedniej rundzie. Za nim uplasowali się Przemysław Wójcicki i Piotr Olszewski. Klasa SuperNationals to zwycięstwo Pawła Melona (BMW E36) przed Robertem Górniakiem (Renault Clio) i Marcinem Perzyną (BMW E36). Triumfator wystąpił w nowym samochodzie, co okazało się dobrym zagraniem. Jego jazda była bardzo taktyczna – unikał ostrej walki bok w bok, która wyeliminowała Alana Wiśniewskiego i Łukasza Zolla. Robert Górniak próbował dogonić lidera, ale nie chciał zbytnio ryzykować utarty doskonałej 2. pozycji – ewentualny kontakt mógł zakończyć się usterką lub przebitą oponą. W Seicento Cup najlepszy był tym razem Łukasz Grzybowski przed Adrianem Mellerem i Piotrem Budzyńskim. W klasie 126p konkurentów pokonał Igor Sokulski. Na drugim miejscu w finale dojechał Cezary Dybich, a trzeci był Daniel Bachleda.

subaru-rx-tomasza-kuchara

Podsumowanie zawodów.

Letnia aura przyciągnęła na tor wielu kibiców, co pozytywnie wpłynęło na atmosferę na trybunach. Wspierani gromkim dopingiem zawodnicy pokazali pełnię umiejętności i wycisnęli ze swoich samochodów maksimum mocy. Z kolei rzeczowy i stojący na wysokim poziomie komentarz spikera pozwolił zorientować się w sytuacji nawet tym kibicom, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z rallycrossem. Oponeo Rallycross to impreza, która powina stać się jedną z najważniejszych pozycji w kalendarzu każdego miłośnika motoryzacji. Warto wybrać się na toruński tor Oponeo Motopark, poczuć tą fantastyczną atmosferę i przyjemnie spędzić czas.

Kolejna runda jest zaplanowana na 12 czerwca. Zapraszamy do kibicowania!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News