29 nowych pobłogosławionych radiowozów trafiło do poznańskiej policji

29 nowych pobłogosławionych radiowozów trafiło do poznańskiej policji

Podaj dalej

Poznańscy policjanci otrzymali 29 nowych radiowozów. Wśród nich znalazły się też auta nieoznakowane. Biorąc pod uwagę częstotliwość zdarzeń z udziałem tych samochodów, błogosławieństwo nie zaszkodzi.

29 marca br. na placu Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste przekazanie 29 radiowozów, które wzmocniły flotę poznańskiej policji. Niestety nie znamy dokładnej ilości pojazdów, które trafią do tamtejszej drogówki. Wiemy natomiast, że mieszkańcy wielkopolski muszą się spodziewać nowych nieoznakowanych radiowozów na drogach.

Symbolicznego przekazania kluczyków policjantom dokonali przedstawiciele władz samorządowych, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu oraz Komendant Miejski Policji w Poznaniu. Jak już częściowo wspomnieliśmy, wcześniej, nowo zakupione oznakowane i nieoznakowane radiowozy, poświęcił kapelan wielkopolskich policjantów Ksiądz Prałat Stefan Komorowski.

Gospodarzem uroczystości był Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Robert Kasprzyk. Szef wielkopolskich policjantów insp. Piotr Mąka podziękował przedstawicielom samorządów za współpracę w zakresie zapewniania bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i powiatu poznańskiego.

Źródło: Policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News