25. Rajd Rzeszowski – wyjątkowa runda Castrol Inter Cars RSMP

25. Rajd Rzeszowski – wyjątkowa runda Castrol Inter Cars RSMP

Podaj dalej


25RR-logo_kwadrat

25. Rajd Rzeszowski – wyjątkowa runda Castrol Inter Cars RSMP
Tegoroczny jubileuszowy 25. Rajd Rzeszowski, który odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia 2016, zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. W tym roku zawody zaliczają się nie tylko do Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) oraz Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach, ale stanowią także rundę Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC).

Dla uczestników RSMP oznacza to szereg zmian, wymuszonych przez regulamin ERC, w porównaniu z innymi rajdami zaliczanymi do krajowego czempionatu. W związku z tym pragniemy w skrócie przybliżyć procedurę zgłoszeń do rajdu.
Zmianie ulegają terminy zgłoszeń. Pierwszy termin, z obniżonymi kwotami wpisowego, obowiązuje do północy 1 lipca, zaś drugi termin, z normalnymi kwotami wpisowego, biegnie od 2 lipca. Zgłoszenia zostaną zamknięte o północy 15 lipca.
Zawodnicy posiadający licencję PZM zgłaszają się do zawodów poprzez portal Inside PZM. W opcjach zgłoszenia konieczny będzie wybór zawodów, w których zamierza wystartować załoga. Zgłaszając się do Rajdowych Mistrzostw Europy należy spełnić warunki regulaminu cyklu, związane m.in. z klasą samochodu oraz wpisowym. Do ERC nie będą mogli zgłosić się zawodnicy startujący w klasach narodowych (samochody z wygasłą homologacją) oraz w samochodach klasy OPEN.

Zgłaszając się do wszystkich zawodów należy uiścić wpisowe tylko za ERC. Dla zawodników którzy dodatkowo chcą być klasyfikowani w RSMP w klasyfikacji zespołów sponsorskich i/lub zespołów producenckich obowiązuje wpisowe powiększone o 500 PLN za każdą klasyfikację, zgodnie z zasadami RSMP.

Uczestnikom RSMP zgłoszonym jednocześnie do mistrzostw Europy przysługiwać będzie większa powierzchnia serwisowa zgodna z regulaminem uzupełniającym dla ERC. Ponadto zawodnicy ci mogą liczyć na lepszą pozycję startową do poszczególnych etapów rajdu, bowiem w pierwszej kolejności na trasę ruszać będą kierowcy zgłoszeni w ERC. Załogi zgłoszone tylko do RSMP i/lub CEZ zostaną ustawione po ostatnim zawodniku z cyklu ERC.
W myśl przepisów ERC podczas 25. Rajdu Rzeszowskiego nie będzie możliwości skorzystania z samochodów rozpoznania trasy. Nie będzie również zorganizowanych stref grzania opon przed pierwszym odcinkiem specjalnym w sekcji.

25. Rajd Rzeszowski rozegrany zostanie w systemie czwartek-sobota. Tydzień rajdowy rozpocznie się we wtorek, 2 sierpnia, odbiorem administracyjnym. Środa poświęcona będzie na zapoznanie z trasą rajdu, a dla zawodników zgłoszonych do ERC także na badanie kontrolne. Pozostałe samochody przejdą BK w czwartek. Tego dnia odbędzie się także odcinek kwalifikacyjny, dla kierowców z priorytetem ERC, a po nim odcinek testowy, bezpłatny dla zgłoszonych do ERC. Załogi zgłoszone tylko do RSMP i/lub CEZ będą mogły wziąć udział w odcinku testowym po uiszczeniu opłaty w wysokości 500 PLN. Rajd wystartuje w czwartkowe popołudnie. Po ceremonii startu zawodnicy przystąpią do rywalizacji na odcinku miejskim w Rzeszowie.

Uczestnicy RSMP podczas Rajdu Rzeszowskiego przejadą więcej niż zwykle kilometrów. Trasa rajdu, składająca się z 13 odcinków specjalnych, podzielonych na dwa etapy, liczy łącznie prawie 215 kilometrów oesowych. W klasyfikacji RSMP punkty będą przyznawane zgodnie z regulaminem ramowym, a ostatni odcinek rajdu (w tym przypadku nie jest to odcinek miejski) będzie traktowany jako Power Stage, za który trzy najszybsze w RSMP załogi otrzymają dodatkowe punkty.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News