25 000 elektrycznych kilometrów Marka Kamińskiego

25 000 elektrycznych kilometrów Marka Kamińskiego

25 000 elektrycznych kilometrów Marka Kamińskiego

Podaj dalej

#NoTraceExpedition powoli zbliża się do mety. Od czasu wyjechania z Japonii i rozpoczęcia drugiej części swojej ekspedycji Marek Kamiński przemierzył już blisko 10 000 kilometrów. Na liczniku Nissana LEAF, który dzielnie spisuje się od samego początku rozpoczętej pod koniec maja wyprawy, wybiło właśnie 25 000 km!

Za podróżnikiem najbardziej wymagający fragment drugiej części wyprawy, która mimo początkowych planów o zakończeniu w Japonii, trwa dalej. Marek Kamiński od ponad miesiąca przemierza Rosję wzdłuż granicy z Chinami oraz Mongolią. W tym czasie musiał mierzyć się zarówno z upałami jak i niespodziewanymi burzami śnieżnymi.

Marek Kamiński: Podczas już blisko 4 miesięcznej wyprawy, biegnącej przecież przez tak skrajne rejony, jak Syberia i pustynia Gobi, myślałem, że zmierzyłem się już z każdymi możliwymi warunkami atmosferycznymi. Do czasu aż w okolicach jeziora Bajkał niesamowicie obfite opady śniegu w ciągu dosłownie kilku minut uniemożliwiły dalszą jazdę. Samochód jednak sprawdził się w tej sytuacji doskonale. Po nocy spędzonej na przymusowym postoju oraz odkopaniu auta z kilkudziesięciu centymetrowej warstwy śniegu bez problemu ruszyłem w dalszą podróż, a ogrzewana kierownica i fotel szybko przywróciły komfort termiczny.

Dalsza część wyprawy będzie prowadzić w kierunku Moskwy, a następnie przez terytorium Łotwy i Litwy, do Warszawy. Przyjazd podróżnika do Polski planowany jest w połowie października. Docelowo podczas wyprawy #NoTraceExpedition Marek Kamiński przejedzie ponad 30 000 kilometrów, co uczyni go jednym z najbardziej doświadczonych kierowców Nissana LEAF drugiej generacji na świecie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News