2017 rok udany dla Toyoty

2017 rok udany dla Toyoty

2017 rok udany dla Toyoty

Podaj dalej

To był zdecydowanie udany rok dla koncernu Toyota. Od 20 lat firma produkuje samochody o napędzie hybrydowym, a zaczęło się od znanego i popularnego modelu Priusa. Jubileusz obfitował w liczne sukcesy, w tym rekordy odnotowane w Polsce i w Wielkiej Brytanii.

Toyota oferuje już 35 modeli o napędzie hybrydowym, a łączna ilość sprzedanych egzemplarzy na całym świecie przekroczyła 11 milionów! Również w Polsce odnotowano rekord. Rejestracja japońskich hybryd wzrosła o 70% i stanowi 27% całkowitej liczby rejestracji nowych samochodów tego producenta. Na polskich drogach łącznie pojawiło się już 32 tys. hybryd Toyoty.

Według brytyjskiej organizacji Society of Motor Manufacturers and Traders emisja CO2 nowych samochodów Toyoty była rekordowo niska. Z danych wynika, że wyniosła ona 100 g/km przy sprzedanych 102 000 egzemplarzy. Jest to najlepszy wynik osiągnięty w historii Toyoty. Mark Roden, dyrektor ds. operacyjnych Toyota Great Britain komentuje: Nie tak dawno 100 g/km to był niedościgniony cel, który producenci pragnęli uzyskać w swoich najbardziej ekologicznych modelach. Dziś jest to dla Toyoty średni poziom emisji dla naszej całej gamy modelowej, włączając samochody z konwencjonalnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Klienci zainteresowani ochroną środowiska i poprawą jakości powietrza zwracają się ku naszym samochodom hybrydowym, które są rozwiązaniem praktycznym, niezawodnym i atrakcyjnym. Hybrydy stanowią już prawie 45% sprzedaży Toyoty w Wielkiej Brytanii, dlatego jesteśmy przekonani, że będziemy nadal obniżać średnią emisję spalin sprzedawanych samochodów w następnych latach. Nam pozostaje życzyć Toyocie dalszych sukcesów i czekać, aż popularność hybryd w Polsce będzie na równie wysokim poziomie, jak na wyspach.

Tagi: Toyota, hybrydy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News