20-latek próbował Fordem uciekać przed policją. Skończył na słupie

20-latek próbował Fordem uciekać przed policją. Skończył na słupie

80-46212

Podaj dalej

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierowcą Forda, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 20-latek swoją ucieczkę zakończył na betonowym słupie.

18 sierpnia policjanci z posterunku policji w Byczynie chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę Forda. Ten na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę. Jak się okazało to był spory błąd.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg, cały czas dając sygnały do zatrzymania. Mężczyzna nie reagował i nie zważając na niebezpieczeństwo uciekał dalej. Kierujący Fordem jechał z dużą prędkością, aż w pewnym momencie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy słup energetyczny.

Podczas kontroli okazało się, że 20-latek miał w organizmie blisko promil alkoholu. W pojeździe znajdował się pasażer, który również był nietrzeźwy. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie jest ubezpieczony. Dodatkowo, mężczyzna nie zatrzymując się do kontroli drogowej popełnił kolejne przestępstwo. Teraz jego sprawa trafi do sądu. Ford natomiast na policyjny parking.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News