20 lat więzienia za rozbicie kradzionego BMW M2 i spowodowanie poważnego wypadku?

20 lat więzienia za rozbicie kradzionego BMW M2 i spowodowanie poważnego wypadku?

Podaj dalej

Mężczyzna zatrzymany przez bolesławieckich policjantów odpowie za kradzież z włamaniem samochodu na terenie Niemiec, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz spowodowanie i ucieczkę z miejsca wypadku drogowego. 27-latkowi grozi łączna kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. 27-latek w dniu 9 lutego br. dokonał kradzieży BMW o wartości 250 tys. złotych. Do przestępstwa doszło na terenie Niemiec.

Następnie mężczyzna jadąc skradzionym pojazdem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 27-latek uciekając przed policjantami nie ustąpił pierwszeństwa innemu pojazdowi doprowadzając do wypadku. W wyniku zdarzenia obrażania odniosły dwie osoby podróżujące Subaru. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci zabezpieczyli skradziony pojazd.

Policjantom szybko udało się ustalić tożsamość poszukiwanego mężczyzny. Dzięki temu niezwłocznie zatrzymali podejrzanego. 27-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał już 3 zarzuty: kradzieży z włamaniem pojazdu, niezatrzymanie się do kontroli oraz spowodowanie i ucieczka z miejsca poważnego w skutkach wypadku drogowego.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu sąd zastosował wobec zatrzymanego areszt na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu łącznie grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News