20 elektrycznych Nissanów e-NV200 dołączy do floty Poczty Polskiej

20 elektrycznych Nissanów e-NV200 dołączy do floty Poczty Polskiej

20 elektrycznych Nissanów e-NV200 dołączy do floty Poczty Polskiej

Podaj dalej

W pełni elektryczny Nissan e-NV200 to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców. Jako pojazd bezemisyjny przyczynia się do ograniczania emisji spalin i poprawy jakości powietrza w miastach, zapewniając jednocześnie wysoką funkcjonalność, cichą i komfortową jazdę oraz znacząco niższe koszty eksploatacji. Wkrótce 20 egzemplarzy tego modelu dołączy do floty Poczty Polskiej.

Poczta Polska wyłoniła dostawcę w przetargu na najem aut o ładowności do 800 kg i dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Już wkrótce pracownicy Poczty będą doręczać paczki w pełni elektrycznymi Nissanami e-NV200, które okazały się najlepsze w przeprowadzonych przez Pocztę testach oceniających właściwości jezdne, komfort jazdy, ergonomię obsługi, sposób ładowania akumulatorów i możliwą do przejechania liczbę kilometrów.

Nissan e-NV200 jest bardzo racjonalnym wyborem z punktu widzenia nowoczesnego przedsiębiorcy. W czasach, kiedy coraz bardziej dba się o jakość powietrza w centrach miast, niebagatelne znaczenie ma fakt, że nie emituje on spalin, a także pracuje niemal bezgłośnie.

Jednak atrakcyjność dla użytkowników biznesowych nie ogranicza się tylko do istotnego wkładu w jakość powietrza i ograniczenie hałasu w miastach. Ekologicznemu napędowi towarzyszą ładowność na poziomie 742 kg oraz przestrzeń ładunkowa 4,2 m3, pozwalająca wygodnie pomieścić 2 europalety. Ponadto, kompaktowe wymiary zewnętrzne i znakomita zwrotność pozwalają bardzo sprawnie przeciskać się po zatłoczonych centrach miast.

Dzięki zestawowi akumulatorów najnowszej generacji o pojemności 40 kWh, zgodnie z homologacją WLTP Nissan e-NV200 uzyskuje realny zasięg 200 km w cyklu mieszanym oraz nawet 300 km w cyklu miejskim – a więc znacznie więcej niż wynoszący 100 km średni dzienny przebieg 70% kompaktowych vanów wykorzystywanych w firmach w Europie.

Akumulator pojazdu można naładować przez noc w ciągu 7,5 godziny za pomocą ładowarki naściennej, umożliwiającej pobór mocy 6,6 kW. Ładowanie do 80% pojemności za pomocą szybkiej ładowarki CHAdeMO 50 kW trwa od 40 do 60 minut lub nawet krócej, jeżeli akumulator nie był do końca rozładowany. Zapas energii można zatem uzupełnić na przykład w trakcie załadunku paczek przed kolejną dostawą.

Elektryczne Nissany e-NV200 trafią do Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia. Poczta skorzysta z 36‑miesięcznego najmu tych pojazdów wraz z ich serwisem. Pełny pakiet ubezpieczenia pojazdów w zakresie OC i AC, wraz z ochroną NNW zapewni Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News