1969 Ford Mustang Mach 1 na aukcji - blisko 40 lat stał w garażu, stan prawie igła!

1969 Ford Mustang Mach 1 na aukcji - blisko 40 lat stał w garażu, stan prawie igła!

Podaj dalej

W garażu spędził blisko cztery dekady a nadal jest w idealnej formie. Nietuzinkową wersję Mustanga Mach 1 można jeszcze licytować do jutra, 5 marca, na jednym z popularnych serwisów aukcyjnych.

V8 z drugiej ręki

Ten egzemplarz został wyprodukowany w 1969 roku i na wyposażeniu ma silnik V8 428 Cobra Jet o pojemności 7,0 l. Do tej pory licznik przebiegu zatrzymał się na 70 tys. milach, czyli około 110 000 km.

Do tej pory Ford Mustang Mach 1 miał dwóch właścicieli. Pierwszy cieszył się nim przez 9 lat, a kolejny jeździł nim przez 3, po czym postanowił postanowił zaparkować go w garażu. I tak od 1981 roku, przez kolejne 39 lat stał nieodpalany. Co nie znaczy, że jakoś niekorzystnie odbiło się to na jego ogólnej kondycji.

Wyjątkowy pony-car, jak w USA określono tego typu muscle-cary, stał bowiem w klimatyzowanym garażu. Trudno uświadczyć na nim jakiekolwiek oznaki korozji.

Jeszcze do wzięcia

Mustanga Mach 1 można jeszcze licytować, jednak czasu pozostało niewiele. Kończy się ona jutro a aktualna najwyższa propozycja na teraz wynosi nieco ponad 50 tys. dolarów. Jak zapewnia obecny właściciel samochód przed sprzedażą przeszedł pożądny przegląd a jedyne co trzeba w nim wymienić to opony, które mają już 50 lat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News