19-latek wyprzedził karetkę i wpadł wprost pod ciężarówkę. Mimo błyskawicznej pomocy nie udało się go uratować

19-latek wyprzedził karetkę i wpadł wprost pod ciężarówkę. Mimo błyskawicznej pomocy nie udało się go uratować

352-161972

Podaj dalej

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Dąbiu. W wyniku zderzenia ciężarówki i osobowego audi, 19-letni kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Do tego wypadku doszło w środę około godziny 15. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika że kierujący mercedesem 61-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego poruszał się od strony Stoczka Łukowskiego, natomiast kierujący audi 19-latek z gminy Łuków jechał od strony Łukowa.

Gdy ciężarówka zbliżała się do łuku drogowego, jej kierowca zauważył jak z dużą prędkością wyjeżdża z niego pojazd marki Audi, którego kierujący stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Kierujący ciężarówką widząc pojazd na swoim pasie gwałtownie hamował i usiłował zjechać na pobocze, jednak nie udało mu się uniknąć zderzenia.

Siła zdarzenia była tak duża, że kierowca osobówki został zakleszczony w pojeździe. Jak ustalili policjanci, w sąsiedniej miejscowości kierujący audi wyprzedzał karetkę pogotowia, której załoga najechała na to zdarzenie praktycznie natychmiast po jego zaistnieniu. Niestety pomimo szybkiej pomocy medycznej obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon młodego mężczyzny.

Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracował prokurator wraz z policjantami. Ruch pojazdów odbywał się wyznaczonymi objazdami. Teraz zostanie przeprowadzone postępowanie, które pozwoli wyjaśnić dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Prokuratura namierza wszystkich którzy wpłacali pieniądze na nowe seicento po wypadku Beaty Szydło

Policjanci przypominają że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pamiętajmy o tym podczas podróży.

M.Z.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News