ITD skontrolowało transport koparki - aktualizacja

ITD skontrolowało transport koparki - aktualizacja

35_ton_2

Podaj dalej

Świętokrzyscy inspektorzy ITD zatrzymali transport koparki, który według nich był źle zabezpieczony. W rzeczywistości można by było z tym mocno polemizować.

W środę, 11 września br., świętokrzyscy inspektorzy ITD prowadzili kontrole na trasie S-7 na odcinku Kielce – Skarżysko-Kamienna. Zatrzymali pojazd ciężarowy przewożący koparkę. Kierowca posiadał specjalne zezwolenie na wykonywanie przejazdu ponadnormatywnego. W celu weryfikacji zgodności dokumentu ze stanem faktycznym, pojazd został poddany ważeniu oraz dokonano pomiarów wymiarów. W tym zakresie kontrola nie wykazała nieprawidłowości.

Inspektorzy sprawdzili również prawidłowość zabezpieczenia przewożonego ładunku. Jak się okazało, według funkcjonariuszy był on źle zabezpieczony. Twierdzili, że łańcuchy, którymi została przymocowana koparka, zostały zamocowane w niewłaściwy sposób. Co ciekawe, w rzeczywistości sami nie potrafili wskazać, jak powinno to wyglądać prawidłowo. Kierowca z doświadczeniem międzynarodowym przekonywał, że w innych krajach identyczne zabezpieczenie ładunku jest prawidłowe.

Ostatecznie kontrola zakończyła się bez mandatów karnych, a kierowca kontynuował jazdę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News