18-latek spychał z drogi radiowóz, bo chciał pościgu jak na amerykańskich filmach

18-latek spychał z drogi radiowóz, bo chciał pościgu jak na amerykańskich filmach

18latek

Podaj dalej

Bez uprawnień do prowadzenia samochodu, ale za to z ogromną wiedzą filmową wyruszył w drogę 18-latek samochodem marki Volkswagen. Gdy funkcjonariusze chcieli zatrzymać go do rutynowej kontroli, wówczas zaczął uciekać. W trakcie ucieczki wyrzucał z auta wszystko co miał po reką m.in. butelki, kołdrę, poduszkę. Do tego kilkukrotnie próbował zepchnąć ścigający go radiowóz z drogi. Na sam koniec udzielił zaskakującej odpowiedzi na pytanie, dlaczego to zrobił.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie podjęli pościg za kierowcą, a ten ostatecznie zakończył się po kilku kilometrach w Legnicy. 18-latek stwarzał swoim zachowaniem zagrożenie w ruchu drogowym. Nastolatek nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Kontynuował swoją ucieczkę jadąc całą szerokością jezdni, zmuszając inne pojazdy do gwałtownego hamowania lub zmiany pasa ruchu.

W trakcie ucieczki doprowadził do kolizji z innym pojazdem, a ostatecznie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną, co uniemożliwiło mu dalszą jazdę. Po zatrzymaniu okazało się, że młody mężczyzna jest dobrze znany tamtejszej policji za inne wybryki.

Na pytanie policjantów dlaczego nie zatrzymał się do kontroli drogowej, 18-latek odparł, że takie pościgi oglądał w amerykańskich filmach. Chciał, by w jego przypadku wyglądało to podobnie. Za swój kolejny wybryk grozi mu 5 lat więzienia.

Król Eswatini ma 15 żon. Wszystkim kupił po Rolls-Royce’sie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News