17 załóg WRC w Hiszpanii

17 załóg WRC w Hiszpanii

Podaj dalej

Organizatorzy Rajdu Hiszpanii – jedenastej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata opublikowali listę zgłoszeń do imprezy. Według niej na Półwyspie Iberyjskim zobaczymy 70 załóg, w tym duet Martin Prokop/Jan Tomanek, który powróci do cyklu po czterech miesiącach nieobecności, bowiem ostatnim startem Czechów był czerwcowy Rajd Sardynii.

martin_resize

Na liście znajdziemy 17 załóg WRC. Dla Volkswagena pojadą Sebastien Ogier/Julien Ingrassia, Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila i Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger, a w Hyundaiu Dani Sordo/Marc Marti, Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul oraz Hayden Paddon/John Kennard i Kevin Abbring/Sebastian Marshall. Citroen będzie reprezentowany przez duety Craig Breen/Scott Martin, Kris Meeke/Paul Nagle i Khalid Al Qassimi/Chris Patterson, a M-Sport przez załogi Mads Ostberg/Ola Floene i Eric Camilli/Benjamin Veillas.

Na trasie zobaczymy też kilka prywatnych ekip: Ott Tanak/Raigo Molder, Henning Solberg/Ilka Minor, Lorenzo Bertelli/Simone Scattolin, Prokop/Tomanek, którzy pojadą Fiestami RS. W Rajdzie Hiszpanii wystartują również Walerij Gorban/Wołodomir Korsia w Mini.

ott-tanak_resizeW kategorii WRC-2 faworytami rywalizacji powinny być załogi w Skodach: Pontus Tidemand/Jonas Andersson, Teemu Suninen/Mikko Markkula oraz Jan Kopecky/Pavel Dresler. W tej klasie ujrzymy także reprezentantów Polski – Huberta Ptaszka z Maćkiem Szczepaniakiem w Peugeocie 208 T16. Jako kierowca ponownie widnieje były pilot Roberta Kubicy, co oznacza, że nasz duet nie będzie punktował w tej rundzie. Druga polska załoga Jakub Brzeziński/Jakub Gerber wystartuje w Drive DMACK Fiesta Trophy.

52. Rajd Katalonii odbędzie się w dniach 14-16 października. Jest to bardzo ciekawa impreza także ze względu na to, że odbywa się ona zarówno na szutrowej jak i asfaltowej nawierzchni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News