15-latek na bani w Volkswagenie palił gumę doprowadzając do kolizji

15-latek na bani w Volkswagenie palił gumę doprowadzając do kolizji

palenie gumy

Podaj dalej

W Złotowie w województwie wielkopolskim policjanci zatrzymali 15-latka, który z racji swojego wieku nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, a do tego był pod wpływem alkoholu. Nastolatek popisywał sie swoimi ”umiejętnościami” paląc gumę, ale ostatecznie doprowadził do kolizji.

Pisk opon, odgłos odjeżdżającego z dużą prędkością auta, a po chwili ogromny huk. Tak niepokojące dźwięki sprawiły, że jeden z mieszkańców Złotowa powiadomił oficera dyżurnego policji, aby ci sprawdzili co się stało. Na miejsce skierowany został patrol, gdzie na pobliskim parkingu funkcjonariusze zauważyli osobowego Volkswagena. Pojazd wciąż miał ciepłe tarcze hamulcowe, maska pojazdu gorąca, na ziemi znajdowały się ślady po oponach, a w powietrzu unosił się zapach palonej gumy. Do tego karoseria auta była uszkodzona.

Ciężarówka rozjechałaby kolejną osobę. Feralne przejście w Strzelnie

Na widok policji dwóch chłopców próbowało uciec, ale szybko zostali złapani. 15-latek będący pod wpływem alkoholu wypierał się tego, że to on kierował, a samochód miał być obity już wcześniej. Świadkowie oraz uszkodzony znak drogowy w pobliżu osobowego volkswagena nie potwierdziły jednak wersji nastolatka. 15-latek za swój wybryk trafi przed Sąd Rodzinny.

Autonomiczny samochód Ubera zabił kobietę. Znane są wyniki śledztwa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News