1350 koni w nowym NSX

1350 koni w nowym NSX

Podaj dalej

Podczas rozegranego w czerwcu legendarnego Pikes Peak International Hill Climb zadebiutował samochód stworzony przez Acurę. Nowy NSX wyposażony jest w cztery silniki elektryczne o ogromnej mocy. Model ten nosi dokładną nazwę 4-Motor EV Concept.

Za kierownicą pojazdu zasiadł Japończyk Tetsuya Yamano. Był to bardzo udany debiut, który zakończył się miejscem na podium tego wyścigu. Wygrał Romain Dumas z niespełna 6 sekundami przewagi nad Rhysem Millenem, natomiast Yamano był trzeci ze stratą 15 sekund do zwycięzcy.

Acura EV Concept

 

Nowa Acura znacząco różni się od standardowego NSX. W przedniej części możemy zobaczyć sporych rozmiarów spojler. Powiększony został boczny wlot powietrza, a z tyłu zamontowane jest bardzo duże skrzydło.

Jednak najważniejsze znajduje się wewnątrz pojazdu. Samochód posiada dwie jednostki napędowe, a każda z nich składa się z dwóch agregatów elektrycznych, co daje łączną moc wynoszącą aż 1350 koni mechanicznych. Każdy z silników zajmuje się napędzaniem samochodu na jedną oś, co oznacza, że NSX jest wyposażony w zaawansowany system napędu na cztery koła.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News