12 lat więzienia za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wpływem alkoholu?

12 lat więzienia za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wpływem alkoholu?

Podaj dalej

We wtorek (05.03) postanowieniem sądu w Wałczu 23 letni kierujący, który spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym, trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, w godzinach wieczornych na drodze wojewódzkiej W 178. 23-letni kierujący jadący Oplem Astrą, stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał na przeciwległy pas drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wypadku śmierć na miejscu poniósł 23-letni pasażer.

Okazało się, że kierowca prowadził samochód w stanie nietrzeźwości oraz mimo wydanego wcześniej zakazu sądowego kierowania pojazdami mechanicznymi.

W trakcie policyjnych czynności urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało u niego wynik ponad 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trafił na obserwację do szpitala w Wałczu, gdzie do czasu poprawy jego stanu zdrowia nadzór nad nim sprawowali policjanci.

We wtorek decyzją lekarzy mężczyzna został zwolniony i przekazany mundurowym. Następnie usłyszał zarzuty, a policjanci wnioskowali w tej sprawie o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Sprawa trafiła do sądu, gdzie zapadała decyzja o zastosowaniu wobec 23-latka tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Źródło: policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News