11. oesów Wisły

11. oesów Wisły

Podaj dalej

Na początku września zostanie rozegrana piąta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wczoraj organizatorzy Rajdu Wisły uruchomili oficjalną stronę, a także otworzyli listę zgłoszeń.

fot. Maciej Niechwiadowicz
fot. Maciej Niechwiadowicz

Zawodnicy, którzy pojawią się w Beskidzie Żywiecki powalczą na jedenastu odcinkach specjalnych. Start odbędzie się na placu Hoffa w Wiśle w piątek o 14:15, po którym zostaną rozegrane cztery próby – dwukrotne przejazdy Koniakowa oraz Kiczory – między którymi rajdowa kawalkada odwiedzi serwis w Istebnej. Sobota to natomiast cześć odcinków podzielonych na dwie pętle. Zmagania zakończy Power Stage na ulicach Ustronia, który zaplanowano na 15:08.

Przygotowaliśmy trasę z 11 – ma technicznymi i wymagającymi odcinkami specjalnymi na drogach powiatów cieszyńskiego, żywieckiego, jastrzębskiego i pszczyńskiego o łącznej długości 126 kilometrów – powiedział dyrektor zawodów, Andrzej Szkuta. – Tradycyjnie startujemy i finiszujemy na placu Hoffa w Wiśle, bazą rajdu pozostaje Kompleks Zagroń, przy którym będzie się znajdować park serwisowy. Przed rajdem nigdy nie wiemy, czy zawodnicy będą zadowoleni z konfiguracji odcinków specjalnych, czy rywalizacja sportowa będzie na tyle ciekawa, aby zadowolić każdego sympatyka rajdów. Jednakże mogę zapewnić, że włożyliśmy bardzo dużo wysiłku organizacyjnego, żeby tak się stało, by każdy wyjechał po rajdzie z satysfakcją z osiągniętego wyniku i z zadowoleniem po atrakcyjnych zawodach.

– Organizacyjne zamierzenia będzie realizować prawie 200 sędziów sportowych, prawie 550 osób zabezpieczenia, policjanci, lekarze, ratownicy drogowi, strażacy z lokalnych OSP. To te bezimienne osoby stanowią mocny fundament organizacyjny rajdu i już dziś serdecznie im dziękuję za zaangażowanie i włożoną pracę w przeprowadzeniu rajdu. Słowa podziękowania kieruję w stronę władz miast i gmin, które współpracują z nami przy organizacji imprezy. Mieszkańcom dziękuję za przychylność i wyrozumiałość dla naszych działań. Niestety z przyczyn niezależnych od nas rywalizację sportową musieliśmy przesunąć na piątek i sobotę, mam jednak nadzieję czy wręcz jestem przekonany, że ta zmiana nie wpłynie na poziom rywalizacji sportowej naszych najlepszych kierowców i dostarczy emocji oraz walki na najwyższym poziomie. Liczę również na to, że 61 Rajd Wisły rozegrany zostanie przy pięknej pogodzie, w atmosferze prawdziwego święta rajdowego stanowiąc wspaniałe widowisko dla rajdowych fanów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News