Spełniły się nadzieje fanów japońskich samochodów!

Spełniły się nadzieje fanów japońskich samochodów!

Podaj dalej

Stało się! Nowa Toyota Supra została zaprezentowana na targach w Genewie! Mogliśmy tam zobaczyć wyścigowy model GR Supra RacingConcept. Auto zatem na pewno powróci na rynek.

Model został opracowany przez specjalistów z TOYOTA GAZOO Racing. Samochód ma mnóstwo elementów z mocnych i lekkich materiałów, np. maskę z wlotami powietrza, tylny zderzak, przedni spojler, nakładki progów, tylny dyfuzor, obudowy lusterek bocznych oraz duże tylne skrzydło.

Kabina zaprojektowana została z myślą o wyścigach. Nie mogło zatem zabraknąć foteli kubełkowych, szelkowych pasów bezpieczeństwa, czy sportowej kierownicy z łopatkami do zmiany biegów. Wszystkie te elementy dostarczyła firma OMP. Deska rozdzielcza jest typowa dla samochodów wyścigowych. Drzwi od wewnątrz są pokryte panelami z włókna węglowego.

Zgodnie z przepisami FIA w aucie została zamontowana klatka bezpieczeństwa. We wnętrzu znajdziemy także PedalBox i gaśnicę. Supra ma oczywiście założone specjalne sportowe zawieszenie oraz wyczynowy układ wydechowy. Zaciski oraz tarcze do auta dostarczyła firma Brembo Racing.

Wyścigowe koła wyprodukowane zostały przez renomowaną firmę BBS. Olbrzymi wkład w osiągi samochodu mają naturalnie opony. Tutaj wybór również był nieprzypadkowy. Toyota postawiła na markę Michelin. Producent z Francji produkował przez wiele lat opony do Formuły 1, a następnie do WRC. Tak bogate doświadczenie w tej branży sprawia, że firma dostarcza opony, które spełniają najwyższe wymagania stawiane przez producentów samochodów.

Koncept traktować należy jako zapowiedź przyszłej, produkcyjnej, Toyoty Supry piątej generacji. Sugeruje to nie tylko nazwa, ale też widoczny na drzwiach numer 90, nawiązujący do kodów kolejnych generacji modelu (A40, A60, A70 i A80).

Tagi: Toyota, GAZOO Racing, Supra, Michelin, Genewa, premiera 2018

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News