Brytyjscy policjanci mają nową broń na kierowców

Brytyjscy policjanci mają nową broń na kierowców

Podaj dalej

W Polsce na kierowców czyhają nieoznakowane Ople, Skody, a od jakiegoś czasu jeszcze BMW i policyjny helikopter. Brytyjczycy zaś wpadli na jeszcze inny pomysł nadzorowania uczestników ruchu.

Na brytyjskich autostradach i drogach krajowych można spotkać policję w nieoznakowanych ciężarówkach! To właśnie kolejny sposób tamtejszych funkcjonariuszy na niesfornych kierowców.

W ramach trzyletniej umowy policja pozyskała trzy białe Mercedesy Actros. Nowe pojazdy wyposażono w pakiet szerokokątnych kamer, które służą do obserwacji kierowców w mijanych lub wyprzedzanych ciężarówkach. Wszystko po to, by wykryć niebezpieczne zachowania prowadzących. Policjanci szczególną uwagę zwrócą na przypadki niewłaściwego używania telefonów komórkowych, laptopów, tabletów i innych urządzeń.

Te nietypowe radiowozy nie będą wykorzystywane do interwencji. Głównym ich zadaniem jest obserwacja. Po zarejestrowaniu złamania przepisów przez kierowcę policjanci powiadamiają innych funkcjonariuszy w normalnych radiowozach i dopiero ci dokonują zatrzymania. Mimo tego te duże pojazdy wyposażono również w niebieskie lampy sygnalizacyjne.

Nowe Mercedesy to niejedyne ciężarówki w służbie brytyjskiej policji. Wcześniej wykorzystywano m.in. niewielki model firmy DAF. Nieoznakowane modele mają krążyć po autostradach i głównych drogach w całym kraju.

Tagi: policja, Mercedes, akcja policji

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News